A Haber yayınına yorumcu olarak katılan siyaset bilimci Onur Erim, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef aldı. Erim, Akşener’in “Bu ele terörist eli değmedi” açıklamasına yönelik “Eli değmemesi çok mühim değil başka bir şekilde değmiştir” ifadelerini kullandı. İYİ Partililer Turkuvaz Medya’ya ait A Haber binasının önünde Onur Erim’in hakaret içeren sözlerini protesto etti.

HDP’nin cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı’nın adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nu destekleme karanının değerlendirildiği yayında sunucu Merve Türkay, “Diyor ki Meral Hanım, ‘Benim elim teröristin eline bugüne kadar değmedi vallahi de billahi de’ dedi. Seçmeni ikna edici bir açıklama mı sizce?” sorusunu yöneltti.

Onur Erim ise “Eli değmemesi çok mühim değil başka bir şekilde değmiştir, bilemem” ifadelerini kullandı.

Erim’in skandal sözleri, kısa sürede sosyal medyanın da gündemine oturdu.

A HABER BİNASI ÖNÜNDE PROTESTO

İYİ Parti İstanbul örgütü, dün gece Turkuvaz Medya’ya ait A Haber binasının önünde toplanarak Onur Erim’i protesto etti. Kalabalık “Onursuz Onur” sloganları attı.

A Haber binası önünde toplanan İYİ Partlililer, “Bunlar alçak bile değil, bunlar ancak çukur. Yarın hukuki işlemleri başlatıyoruz” açıklamasında bulundular.

“SİZİN HAKARETLERİNİZİ TARİHE GÖMECEĞİZ”

Twitter hesabından açıklama yapan İYİ Parti Seçim Kampanyasından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Saltuk Buğra Kavuncu, “Biz milletimizle tarih yazacağız; seni, senin zihniyetindekileri, o çirkin sözlerinizi, hakaretlerinizi de tarihe gömeceğiz!” dedi.