Fransa’da YM Construction France adında şirket kuran ve burada müzikle de yakından ilgilenen Abdulsamed Kahraman, müzik sektörünün gelişmesinde dinleme platformlarının çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti: “Müzik dinleme platformları, şarkıcılarla dinleyicilerin buluştukları yerler olarak tanımlanabilir. Dijital dünyada her şeye ulaşmak kolay olsa da güvenli olmayabilir. Fakat bu tür platformlar hem şarkıcıların hem de dinleyicilerin güvenliğini sağlıyor. Ayrıca istedikleri şarkıları özgürce dinlemelerine olanak tanıyor.”

Şarkılarıyla tüm platformlarda ilgilerin odağı haline gelmeyi başaran Kahraman, müzik dinleme platformları sayesinde şarkıcıların yeni çıkan şarkılarının dinleyicilere çok kısa sürede ulaştığını belirtti. Konuyla ilgili açıklamalarına devam eden Kahraman, açıklamalarında şu sözlere yer verdi: “Önceden şarkıcılar albümlerini CD ile dinleyicilere ulaştırmaya çalışıyordu. Albüme ulaşmak için fiziksel olarak satın alma işlemlerinin yapılması gerekli olduğu için bu durum zaman kaybına neden oluyordu. Şu anda daha çok müzik dinleme platformlarına başvurulduğu için dinleyicilerin anında beğendikleri şarkıcıların yeni çalışmalarına ulaşmaları mümkün. Bu hem zaman kaybını önlüyor hem de şarkıcıların kısa sürede çok fazla insana ulaşmasını sağlıyor.”

Dinleyicilerin Ulaşabildikleri Birçok Platform Mevcut

Dinleyicilerin birçok müzik dinleme platformuna ulaşabildiklerini belirten Abdulsamed Kahraman, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “Şu anda Spotify oldukça yaygın bir müzik dinleme platformu. Benim de bu platformda şarkılarım var ve milyonlarca dinlenmeye ulaştı. Çünkü kısa sürede çok fazla insana ulaşabilme şansına sahibim. Bu durum, dijital müzik dağıtım çalışmalarıyla mümkün hale geliyor.”

Müzik Sektörü Gelişiyor

Müzik sektörünün geçmişten günümüze fark yaratan çalışmalar sayesinde geliştiğini belirten, bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abdulsamed Kahraman, açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Müzik sektöründe her dönem farklı çalışmalar ortaya çıkıyor. Önceden müzikçalarlar büyük bir yenilikti şimdi akıllı telefonlar sayesinde istediğiniz şarkıya rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Müzik dinleme platformları, müzik dağıtım çalışmalarının bir ayağı ve müzik sektörünün geçirdiği evrelerden bir tanesi. Müzik dinleme platformları sayesinde şarkılarımız kısa sürede pek çok insana ulaşıyor. Ayrıca hayranlarımız yeni çıkardığımız albümlerden de haberdar olabiliyor. Bu nedenle bu tür platformların müzik sektöründe çok önemli bir konumda olduğuna inanıyorum.”

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Tedavisi Kıbrıs'ta Tüp Bebek Tedavisi

Abdulsamed Kahraman Instagram Profili:

https://www.instagram.com/abdulsamedkah/