Ahmet Altan, “Askeri vesayetin her türlü fantezisini Erdoğan ve adamları yapıyor. Bütün Kürt şehirlerini topa tutuyorlar. İnsanları diri diri bodrumda yaktılar. Bazı hastalıklar sadece AKP'de yok; CHP'de, MHP'de de var. Kürtleri öldürdüğünüz zaman Türklerden ses çıkmıyor” dedi

“Herkes bu ülkede hukuka arkasını dönüyor.” diyen Altan, Kürt şehrini yıkınca CHP ve MHP Erdoğan'ın arkasında duruyor” ifadelerini kullandı.

Ahmet Altan Can Erzincan TV’de yayınlanan Nazlı Ilıcak ve Mehmet Altan'ın sunduğu Özgür Düşünce programında açıklamalarda bulundu.

Ahmet Altan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

AKP ile ittihatçılar arasında müthiş benzerlik var. AKP de İttihatçılar gibi seçim kazanabiliyor ama ülkeyi yönetemiyor.
Enver ile Erdoğan arasında büyük bir paralellik var. Enver de bütün Türklerin lideri olabileceğine inandı. Erdoğan da bütün Sünnilerin padişahı olacağına inandı.

Erdoğan "Bütün yargı sistemi bana bağlıdır ben başkan oldum" dedi, bu suçtur, anayasaya aykırıdır.
Tayyip Erdoğan kendi fikirleriyle bu ülkeyi bir adım ileri bile götüremez. Erdoğan gibi adamlar iyi kalfadır. Hazır bir plan varsa iyi uygularlar.

‘ERDOĞAN’IN SİYASİVİZYONU YOK’

Tayyip Erdoğan usta olamaz, öyle bir yeteneği yok.  Erdoğan'ın siyasi vizyonu yok.

Beş yıllık politikalarını beş günde değiştirdiler. Batı doğu çatışmasında çatışmayı önleyebilecek tek ülke Türkiye idi.
Bütün dünya 2011'e kadar Erdoğan'ı destekledi. Bu şansa sahipti. Ama Erdoğan kendi şansını da Türkiye'nin şansını da boşa harcadı.

Hırsızlık konusunda AKP'nin tarihteki tek rakibi İttihatçılardır. İttihatçılarda da hırsızlık korkunçtu.
Askeri vesayetin her türlü fantezisini Erdoğan ve adamları yapıyor. Bütün Kürt şehirlerini topa tutuyorlar. İnsanları diri diri bodrumda yaktılar.

Bazı hastalıklar sadece AKP'de yok; CHP'de, MHP'de de var. Kürtleri öldürdüğünüz zaman Türklerden ses çıkmıyor.
Herkes bu ülkede hukuka arkasını dönüyor. Kürt şehrini yıkınca CHP ve MHP Erdoğan'ın arkasında duruyor.

‘AKP SEÇİMDEN KORKUYOR’

AKP artık seçim istemiyor. AKP seçimden korkuyor.  Erdoğan Ortadoğu'ya padişah olacağına inandı.
Erdoğan'ın Türkiye ile ilgili bir vizyonu yok. Kendisiyle ilgili bir takıntısı var. Padişah olacağına inandı. Padişahlık takıntısı var. Erdoğan'ın bu takıntısı devlet politikası oldu.

Biz askeri vesayetle dövüşürken Erdoğan paşaların yanında dolaşıp duruyordu. 17-25 Erdoğan'ın kendini padişahlık takıntısıyla çok ilgili.  O kadar açık çalmışlar ki bu ancak padişah olduklarına inandıkları bir sistemde olur.

‘ERDOĞAN PANİK İÇİNDE’

Erdoğan büyük bir panik yaşıyor. İktidarının yok olduğunu görüyor. Bütün hayaller çöktü.  Bu iktidarın hırsızlığı yakında ABD'de yargılanmaya başlayacak.

AKP'nin ne halt ettiğini biz biliyoruz. Bir de bizim bilmediğimiz kısım var. ABD ve Almanya da biz bunları biliyoruz diyor. Ergenekon'dan epeyce adamın Beştepe'de dolaştığı söyleniyor.
 
Erdoğan sağlam bir zeminde durmuyor. Her an her şeyin değişebileceği bir durum var. Erdoğan her an her şeyi kaybetme korkusuyla yaşayan bir adam. Erdoğan panik içinde. Kendisine yandaş arıyor.

Türkiye'de gerçekleşmiş darbelerin önünü açan her ne ise Erdoğan bugün aynı kararları vererek o yolları yeniden açıyor. Ben Erdoğan'ı eleştirdiğimde bana sadece Ulusalcılar'dan saldırı oluyor. Çünkü müthiş bir işbirliği var.

Haklı adam hapiste de kazanır, haksız adam Saray'da da kaybeder.  Balyoz'a kumpas diyen Yalçın Akdoğan nerede?

Türkiye gibi bir ülkede demokrasi istiyorsanız hapishanenin ve ölümün bunun bir parçası olduğunu kabul edeceksiniz. Beni hapse atsalar umurumda olmaz. Ben barış istiyorum, özgürlük istiyorum. Beni hapse atmak istiyorlar diye şikayet etmem.  Ben hapse girsem bunları oradan da yenerim.

AKP'yle Ergenekon'un anlaşmasını çok olumlu bir şey gibi gösteriyorlar. Bizi bir kurban gibi hapse attırmak için Ahmet Hakan'la Hürriyet operasyon yapmak istedi.

(Kaynak: Haberdar)