İhtiyaçlarını ertelemek istemeyen kişiler, Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunarak kolayca kredi sağlayabilirler. Akbank kişiye özel ihtiyaç kredisi sağlar. Kredi kullanacak kişiler kısa vadeli, uzun vadeli, kişiye özel ödeme planı sayesinde nakit ihtiyaçlarını anında karşılayabilir ve uzun vade seçenekleri ile bütçesine uygun ödemeler gerçekleştirebilirler.

Edibe Sözen Tekzip Edibe Sözen Tekzip

İhtiyaç kredisinin avantajlarını kullanan müşteriler güzel bir tatil planı yapabilir, eşyalarını yenileyebilir, düğün masraflarını karşılayabilir veya diğer konularda nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Akbank her bütçeye uygun ihtiyaç kredisi imkanı sunar.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nakit ihtiyaçlarını Akbank ihtiyaç kredisi ile karşılamak isteyen müşteriler, Akbank mobil, Akbank internet bankacılığı, Akbank şubeleri aracılığı ile kredi başvurusunda bulunabilirler. Akbank mobil uygulamasını cihazlarına indiren kullanıcılar, kullanıcı şifresi edinerek işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Mobil uygulamada kredi işlemleri, başvuru sayfasından gerçekleştirilir. İnternet bankacılığı kredi başvurularında müşterinin interaktif kullanıcı şifresi edinmesi gerekir. Akbank mobil ve internet bankacılığı başvurularında banka müşterilerinden belge talep edilmez. Bu da kredi işlemlerinde kolaylık sağlar.

Bu yöntemlerle işlem sağlanabilmesi için, başvuruda bulunanın Akbank müşterisi olması gerekir. Akbank müşterisi olmayan kişilerde ihtiyaç kredisi başvurularından faydalanabilirler. Bu kişilerin kredi işlemleri Akbank şubelerinden gerçekleştirilir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Koşulları

18 yaşından büyük olan herkes Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir. Başvuruların olumlu sonuçlanması için, başvuruda bulunanın risk ve istihbarat değerlendirmesinin olumsuz olmaması gerekir. İhtiyaç kredisine;

  • Ücretli çalışan,
  • Kamu çalışanı,
  • Emekli,
  • Serbest çalışan,
  • Şirket ortağı,
  • Menkul gelirleri olan,

Koşularını sağlayan kişiler başvuruda bulunabilirler. Başvuru sırasında kişiler koşulları sağladıklarını belge ile ibraz etmelidirler.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusunda İstenen Belgeler

Nakit ihtiyaçlarını Akbank ihtiyaç kredisi ile karşılamak isteyen kişiler, başvuru esnasında nüfus cüzdanı veya pasaport, adres belgesi, gelir belgesini başvuru esnasında ibraz etmelidir. Banka işlemlerinde adres belgesi olarak, başvuranın adına düzenlenmiş elektrik, doğalgaz, telefon faturası, su faturasını ibraz edilebilir.

Gelir belgesi temininde SGK hizmet dökümü, en son aya ait maaş bordrosu, işyeri çalışan onay belgesi gerekir. Emekli başvuruda bulunanlar emekli tanıtım kartı, emekli aylığı tahsis belgesi ve emekli hesap cüzdanını gelir belgesi olarak ibraz ederler.

Serbest çalışanlar ve şirket ortağı konumunda bulunanlar gelir belgesi olarak son yıla ait vergi levhasını, oda kayıt belgesini ibraz etmelidirler. Menkul gelir sahipleri bu anlamda faiz gelirini gösterir hesap cüzdanını ibraz edebilir. Banka müşterilerinin kredi başvurularında sadece kimlik beyan edilmesi yeterlidir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Ne Kadar?

Kredi ihtiyacı olan kişiler Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu gerçekleştirdiğinde, kişinin tüm gelirleri üzerinden hesaplama gerçekleştirilerek ne kadar ihtiyaç kredisi kullanabileceği hesaplanır. Bu nedenle başvuruda bulunan kişilerin gelirlerine göre, sağlanacak ihtiyaç kredisi de değişiklik gösterir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Avantajlı Mı?

Nakit ihtiyaçlarında Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunularak, kredinin sağladığı avantajlar kullanılabilir. Akbank, BDDK kararları gereği en fazla 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi sağlar. Faiz oranları ülkenin ekonomik koşulları ve alınan siyasi kararlara göre değişiklik gösterebilir.

İhtiyaç kredilerini avantajlı kullanmak isteyen https://www.encazip.com/ ziyaretçileri, faaliyette bulunan bankalar arasının ihtiyaç kredi karşılaştırmasını kolayca gerçekleştirebilir, uygulamada yer verilen hesaplama araçları ile ödeme planlarını hesaplayabilirler. Akbank'da ihtiyaç kredi başvuruları, mobil ve internet başvurularında 10 dakika, şuba başvurularında işlem yoğunluğuna bağlı olarak en geç 1 saat içerisinde sonuçlanır.