Bülent Arınç'ın "Kral çıplak demenin vakti" sözlerine tepki gösteren eski AKP'li Mehmet Metiner, "Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık. Onu partide tutanlara yazıklar olsun" dedi. Eski AK Parti milletvekili Mehmet Metiner, Bülent Arınç'ın, Türk Demokrasi Vakfı toplantısındaki konuşmasına tepki gösterdi.

TV100'de yayınlanan "Sağlı Sollu" programında konuşan Metiner, eski TBMM Başkanı Arınç'ın ismini duymak istemediklerini belirtti. Metiner, "Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur gider. Yeter artık yani. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum.

Kim olurlarsa olsunlar" dedi. Arınç'ın sözlerini "aşağılık ifadeler" olarak nitelendiren Metiner, şöyle devam etti: "Biz kral çıplak demeyi bilecek kadar yürek sahibi insanlarız. Mangal gibi yüreğimiz var. Bülent Arınç'ın cesareti varsa o aşağılık lafları edeceğine buyursun gelsin TV100’de karşılıklı konuşalım. En az onun kadar müktesebatımız var bizim. Mücadele tarihimizde, geçmişimizde. İkide bir sütrenin arkasına çekilip başkalarına ayar çekmeye çalışmasın, haddini bilsin. Gerçekten hadsizlikte sınır tanımamaya başladı. İfadelerin hepsi aşağılık."

Kılıçdaroğlu: Helalleşme bir oy isteme değildir Kılıçdaroğlu: Helalleşme bir oy isteme değildir

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Türk Demokrasi Vakfı'nın bugün düzenlenen toplantısında yaptığı konuşmasında, "Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah cesur olana izzet verir" demişti.