AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı.

Zengin, "Bu ülkede kadın hakları denince akla gelen parti AK Parti. Yeniden Refah Partisi kadınların aleyhine konuşmuyor" dedi.

AKP'li Zengin, 6284 sayılı kanunla ilgili bir soruya verdiği yanıtta şu ifadeleri kullandı:

"Böyle bir endişeye gerek yok. AK Parti kadın hakları konusunda bir ton iş yaptı. En önemlisi başörtüsüyle ilgili yasakların kalkmasıdır. Bu ülkede kadın hakları denince akla gelen parti AK Parti. Yeniden Refah Partisi kadınların aleyhine konuşmuyor. Türkiye'de kadınların hem çalışma hayatına katılması hem siyasete atılması için AK Parti çok adım attı. Kadınların hakları korunacak. Uygulamayla ilgili sorunlar varsa bunlar izale edilecek.

Ben Meclis'te konuşmamı yaparken bir siyasi partiye dönük yapmadım. Türkiye'de bu tartışmayı açan parti Saadet Partisi. Önce dönüp kendi yanlarındaki arkadaşlarına bakmaları lazım. Kendi içinizdeki arkadaşlarınıza sorunuz onlar ne söylüyor. Hüda Par 'terörle alakam yoktur reddediyorum' dedi. Hiç duydunuz mu HDP'nin bunu söylediğini. HDP, hiç çıkıp PKK terör örgütüdür dedi mi? Terörden dolayı ceza almışlara önce bir selam gönderirler. Sayın Akşener üslup sorunu yaşıyor. Biz AK Parti olarak her zaman kadın haklarından yana olduk"