Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş; Kocaeli Mitinginde yurttaşlarla bir araya geldi.

AKP’nin muhalefete yönelik ithamlarına yanıt veren Akşener, “Seçimi kazanırsak darbe yapmış olacakmışız. Artık bunlar kafayı yedi! Oylarınızla bir an önce onları emekliliğe sevk edelim, canınızı kurtaralım” dedi.

Meral Akşener'in açıklamalarının satır başları şöyle oldu:

Allah beni sizlere karşı utandırmasın. Hakkınızı helal edin. Bu şehrin kızıyım. Sözü uzun tutmayacağım.

Başbakan olacağım ama birinci parti olmadan olmaz. Evet mührünü alacaksınız, bir tanesini Kemal'e, bir tanesini Meral'e vuracaksınız.

Bir seçime gidiyoruz. Zannedersiniz ki cenge gidiyor. İnsanları bu kadar birbirine dövüştüren bir sistemin olduğunu bir seçime ilk defa gidiyoruz. Benim yaşımdakiler bilir, seçim bayramdır.

Binali Yıldırım'a hep saygı duyardım. İstiklal Marşı'nı yazılıdan okuyamadı. 'Bunlar kazanırsa işgalciler kazanır' diyor. Millete bunlar demek ayıptır, ayıp. Tarihten haberi yok. İzmitliler canları pahasına işgal gücünü kovdu. Habur'da yapılan ihaneti nasıl karşılayacağız? Habur'da ihanet yapıldığında Kürt öğrencilerim aradı: 'Teröristler rahatsız olmasın diye çadır mahkemelerinden Türk bayrağı ve Atatürk resmi indirildi. Karşı koyun.' Sorduk cevap veremediler!

Seçimi kazanırsak darbe yapmış olacakmışız. Artık bunlar kafayı yedi! Oylarınızla bir an önce onları emekliliğe sevk edelim, canınızı kurtaralım!

Sayın Kılıçdaroğlu’yla beni Gabar’a gömüyor, Cudi’ye gömüyor. Ben şehit olarak Cudi'ye Gabar'a gömülmeye hazırım da sen Manhattan'daki evi ne yapacaksın?