İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ali Yeşildağ'ın YouTube'da yayımlanan iddialarını Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sordu. Akşener "Recep Bey… Sen Cumhurbaşkanısın. Bize sövmek yerine sen bu videoyu bir sorgula bakalım. Bu 1 milyar dolar kimin cebine girmiş? Ali Yeşildağ’ın iddiasına göre senin cebine girmiş” dedi.

Yeraltı dünyasından tanınan ve Erdoğan’a cezaevinde olduğu süreçte korumalık yapan Hasan Yeşildağ’ın kardeşi Ali Yeşildağ, Erdoğan’ın Antalya Havalimanı ihalesinden 1 milyar avro haksız kazanç elde ettiğini iddia etmişti.

Dün Maltepe'de düzenlenen mitingde Erdoğan'a Yeşildağ'ın iddialarıyla ilgili sorular yönelten Akşener, şunları kaydetti:

"İki de bir kasetten bahsediliyor. Recep Bey Recep Bey… Var mıdır yok mudur belli olmayan bir kasetten bizzat bahsediyorsun da yahu dün sizin en yakın aile dostunuz seninle beraber başına bir iş gelmesin diye hapse giren Yeşildağ ailesinin bir ferdi bir kaset yayınladı. O kasette çok enteresan nasıl hırsızlık yapıldığını anlatıyor. Diyor ki Ali Yeşildağ, Antalya Havaalanı, yıl 2007, havalanının işletmesi satışa çıkıyor. Bir firma 5 milyar avro veriyor. Buna karşılık o firmanın dosyasından evrak çalınıyor. Yakınlardan birine 3 milyar avroya veriliyor. 1 milyar avro cep ediliyor. Bu iddia bizzat Recep Bey tarafından 1 milyar avro alındığını söylüyor.”

“PARA SENİN CEBİNE GİRMİŞ”

"Recep Bey… Hazır kaset orada. Bu iddiaları soruşturman gerekiyor. Sen Cumhurbaşkanısın. Bize sövmek yerine sen bu videoyu bir sorgula bakalım. Bu 1 milyar dolar kimin cebine girmiş? Ali Yeşildağ’ın iddiasına göre senin cebine girmiş."

YEŞİLDAĞ AİLESİNDEN AÇIKLAMA

Yeşildağ ailesi, sosyal medyadan "Ali Yeşildağ ifşaları" adıyla yapılan paylaşımlara ilişkin, “Kendisi, hayatının 17 yılını cezaevlerinde geçirmiş, geri kalan cezalarını çekmemek için FETÖ terör örgütünden yardım alarak kaçmakta olup diyetini bu video ile ödemeye çalışmaktadır. Kendisinin, ailemizin şerefine ve haysiyetine halel getirici yaşam tarzı nedeniyle ilişki irtibatının kesilmesiyle beraber senelerdir ailemizin bir kısım fertlerine karşı duymuş olduğu kin ve öfke, kendisini terör örgütlerinin maşası haline getirmiştir” açıklamasında bulundu.