Erdoğan’dan AK Parti kurucularına mektup: Bir kez daha desteğinize talibiz Erdoğan’dan AK Parti kurucularına mektup: Bir kez daha desteğinize talibiz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i öldüren Cemal Metin Avcı'ya "haksız tahrik" indirimiyle sadece 23 yıl hapis cezası verilmesine tepki gösterdi. Akşener, "Kadın katillerine cesaret veriyorlar, sapıkları yüreklendiriyorlar; yuh olsun, yazıklar olsun hepinize" dedi. 

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i öldüren Cemal Metin Avcı'ya "haksız tahrik" indirimiyle 23 yıl hapis cezası veren mahkeme kararına tepki gösterdi.

"Türk yargısı için utanç vesikası" olarak niteledği karar için Akşener, "Bugün Türkiye'de bir psikopatın 14 yıl sonra sokaklarımızda gezebilmesine göz yumuyorlar. Kadın katillerine cesaret veriyorlar. Sapıkları yüreklendiriyorlar. Yuh olsun, yazıklar olsun hepinize" dedi.

Kur Korumalı Mevduat sisteminin maliyetinin 230 milyar lira olacağını belirten Akşener, "Bay Kriz’in bütçesinde ülkemizdeki tüm çiftçilere ve öğrencilere ayrılan paranın, KKM sistemine ödenen paradan daha az olduğuna ibretle şahit olduk" diye devam etti.