Fenerbahçe'nin yeni başkanı Ali Koç, futbol şubesinde radikal değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.

Koç'un ilk hamlesi, Avrupa'da tanınan ve güçlü ilişkileri olan bir futbol direktörünü takımın başına getirmek olacak.

Ali Koç, sportif direktörlük için Damien Comolli ile anlaştı.

Fenerbahçe 'de Aziz Yıldırım döneminin kapanmasının ardından futbolda yeniden yapılanmanın başlaması bekleniyor.

Yeni başkan Ali Koç 'un seçim sürecinde bahsettiği futbol direktörü ve scouting sistemiyle ilgili sıcak gelişmelerin yaşanması öngörülürken konuşulan bazı isimler de ortaya çıkmaya başladı.

Sarı lacivertlilerin yeni başkanı Ali Koç 'un ekibinin futbolu emanet etmeyi düşündükleri isimlerle görüştükleri isimlerden Fransız futbol adamı Damien Comolli ile anlaştığı öğrenildi.

Yarın mazbatasını alacak olan Ali Koç 'un, ünlü futbol adamını kısa süre içinde İstanbul'a getireceği belirtildi. Fenerbahçe'nin yeni futbol aklı olacak ismin ise Damien Comolli olması bekleniyor.

49 yaşındaki futbol adamıyla anlaşmanın uzun süre önce sağlandığı, Comolli'nin çalışmalara çoktan başladığı iddia ediliyor.

DANIEL COMOLLI KİMDİR?

Goal'de yer alan habere göre; Fenerbahçe'nin yeni futbol direktörü olacağı söylenen Damien Comolli’nin kariyeri:

13 Aralık 1972 doğumlu olan Damien Comolli , kariyeri boyunca antrenörlük, gözlemcilik ve futbol direktörlüğü gibi görevler üstlendi ve Monaco, St. Etienne, Arsenal, Tottenham ve Liverpool gibi önemli kulüplerde çalıştı. 1996 yılında Arsenal'da yedi yıl boyunca gözlemci olarak görev yapan Comolli; Kolo Toure, Emmanuel Eboue ve Gael Clichy gibi isimleri keşfetti.

2004 - 2005 yılları arasında ise St. Etienne'de futbol direktörlüğü yapan Comolli'nin döneminde Fransız ekibi ligi 6. sırada tamamladı ve Fransa Kupası'nda da yarı final oynadı.

2005 - 2008 yılları arasında ise Tottenham'da futbol direktörlüğü görevini üstlenen Comolli, burada da Gareth Bale, Luka Modric, Vedran Corluka, Dimitar Berbatov, Alan Hutton, Kevin-Prince Boateng, Giovani dos Santos ve Younes Kaboul gibi dönemin önemli oyuncularını takıma kazandırdı.

2010'da ise Liverpool'da futbol direktörlüğü görevine getirilen Comolli; Luis Suarez, Andy Carroll, Charlie Adam, Jordan Henderson, Jose Enrique gibi oyuncuları takıma kazandırdı.

Comolli, 2012'de kulüpteki görevinden ayrılırken, bu kararını ailevi sebepler nedeniyle aldığını söyledi.

Ancak İngiliz medyasında yer alan haberler, kendi önderliğinde yapılan transferlerdeki başarısızlık nedeniyle Comolli ile yolların ayrıldığı yönündeydi.