Amedspor futbolcuları, Bursaspor’la saat 14:00’de başlanan karşılaşmada saldırıya uğradı.

İkinci Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Amedspor, bugün saat 14:00’teki karşılaşma öncesi dün gece geldiği Bursa’da bir grubun ‘ırkçı prokovasyon’una maruz kaldığını duyurmuştu.

Amedspor taraftarları ve aralarında siyasetçilerin de bulunduğu çok sayıda kişi dün geceden itibaren maç öncesi güvenliğin sağlanması için yetkililere çağrıda bulunmuştu.

Amedspor Kulübü, maçın başlamasına bir saat kala ısınmak için sahaya çıkan Amedspor oyuncularına Bursaspor oyuncularının saldırdığını açıkladı.

Amedspor taraftar grubu saldırı anlarını Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Diyarbakır Barosu ‘ırkçı’ eylemlere ilişkin Bursa savcılığına suç duyurusunda bulundu.

BURSASPOR TARAFTARLARINDA ‘IRKÇI PANKART’

Amedspor’u ağırlayan Bursaspor’un tribünlerinde, 90’lı yıllardaki faili meçhul cinayetlerin sembolü ‘Beyaz Toros’ ve ‘Yeşil’ kod adlı eski istihbaratçı Mahmut Yıldırım’ın pankartları açıldı.

20230305-pankart

AMEDSPOR KALECİSİ CANTUĞ TEMEL YARALANDI

Maçın ilk beş dakikası, tribünlerden sahaya pet şişe ve patlayıcı madde fırlatılmasıyla geçti. Maç başlangıcında ve ilerleyen dakikalarda Amedspor kalecisi Cantuğ Temel’in başına iki kez sert cisim isabet etti. Sağlık ekibi sahaya girdi. Ekiplerin müdahalesinin ardından Temel oynamaya devam etti. Hakem bunlara karşın maça ara vermezken, taraftarların saldırısı sürüyor.

SAHAYA KURŞUN VE BIÇAK ATILDI

Amedspor taraftarları, tribünlerden sahaya atılan maddeleri fotoğraflarıyla paylaştı. Buna göre sahaya fırlatılanlar arasında ‘kurşun’ ve ‘bıçak’ yer aldı.

SALDIRILAR İKİNCİ YARIDA DEVAM ETTİ

Maçın ikinci yarısında da taraftarların saldırısı devam ediyor. Amedsporlu bir futbolcu sahaya atılan yabancı maddenin kafasına isabet etmesiyle yere düştü. Hakem maçı iptal etmezken, müdahalesi yapılan oyuncu oynamaya devam etti.

Kaynak: Diken