Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'nde 15 Temmuz Darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulu'ndaki eylemlere ilişkin davada 4 sanık kaçtı.

15 Temmuz Darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin davada 5’i firari 307 sanığın yargılanmasına devam edildi.

 Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü’nde görülen davanın duruşmasında tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları hazır bulundu.

Haklarında tutuklama kararı çıkan 4 FETÖ sanığı duruşma salonundan kaçarken dava 9 Nisan’a ertelendi.

Darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulu’ndaki eylemlere ilişkin 5’i firari 307 kişinin yargılandığı davada mahkeme, tutuksuz 19 sanığın tutuklanmasına, tutuklu 2 sanığın ise tahliyesine karar verdi.

Ara kararın açıklanması sırasında duruşma salonundan kaçtıkları belirlenen Serkan ve Songül Hasdemir ile Mustafa Kayabaşı ve Zekeriya Şentürk hakkında yakalama emri çıkartıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Konuyla ilgili Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında Sincan Cezaevi Kampüsü’nde devam eden Kara Harp Okulu davası duruşmasında 4 FETÖ’cü sanığın duruşma salonundan firar ettiği yönünde haberler çıkmıştır. Yapılan incelemede herhangi bir firarın veya firar girişiminin olmadığı, tutuksuz yargılanmakta olan ve duruşma anında salonda bulunmayan 15 sanık hakkında 5 Nisan 2018 tarihinde tutuklama kararı verilerek yakalama kararı çıkarıldığı anlaşılmıştır. Haklarında tutuklama kararı verilen 15 sanığın yakalanması için çalışmalara devam edilmektedir” denildi.