İzmir'in Ödemiş ilçesinden Op. Dr. Mehmet Bayındır, beyaz bir at üzerinde İzmir 2. Bölge'den bağımsız milletvekili adayı olduğunu açıkladı.

Efelerle alana çıkan Bayındır, 'Efeler meclise', 'Siyaset hasta, çare ameliyat' sloganlarıyla karşılandı.

Erdoğan, Devlet Bahçeli ile görüşecek Erdoğan, Devlet Bahçeli ile görüşecek

Bayındır, adaylığını normalde zeybek oynayarak 1.5 ay önce açıklamayı planladığını ancak deprem nedeniyle bunu ertelemek durumunda kaldığını söyledi. İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını okuyarak açıklamasına devam eden Bayındır, "Sevgili hemşerilerimiz, ülkemiz çok büyük sıkıntılar içerisinde. Bunun için herkes yakından ilgilenmek durumunda. Gücünü halkımızdan alan meclisimizi güçlendirmek zorundayız. Bunun için yıllardır yapmış olduğum ve yapmaya çalıştığım hizmetleri neticesinde, bilgi birikimim ve tecrübelerimle sizlere daha çok hizmet verebilmek amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisine gitmeye karar verdim" dedi.

Duvar’ın haberine göre, 2007 de bağımsız milletvekili adayı olduğunu hatırlatan Bayındır, "O zaman bunun provasını yaptık. O zamanki şartlarda sevgili hemşerilerimiz bize oldukça büyük destek verdiler.

367 krizi nedeniyle, erken seçime gidilmesine bağlı zaman kısıtlı olmasına rağmen 23 bin civarında, oy almama rağmen seçilemedim. Ancak bu büyük destek, bize moral motivasyon yönünden güç verdi. Sonraki seçimlerde yine çalıştık ve bugünlere geldik. Bugün de yine huzurlarınızda bağımsız milletvekilliği adaylığım için bulunmaktayım" diye konuştu.