Diyanet Başkanı Ali Erbaş’ın LGBTİ+’lar ile ilgili hutbesini savunun Yaşar, Ankara Barosu’nu hedef alarak ‘ifade özgürlüğü arkasına sığınılamaz’ dedi

Gözden kaçırmayın

Weber: Türkiye, Finlandiya ve İsveç'in üyeliğini veto ederse NATO içinde tecrit edilir Weber: Türkiye, Finlandiya ve İsveç'in üyeliğini veto ederse NATO içinde tecrit edilir

Anayasa Mahkemesi’ne seçilecek üye için TBMM’ye önereceği 3 isimden biri olan Avukat Kenan Yaşar’ın paylaşımları gündem oldu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın LGBTİ+’ları hedef alan hutbesini savunan paylaşımları ortaya çıktı.

Ankara Barosu’nun açıklamasını kınayan bir açıklama yapan Yaşar, "DİB Hutbesinden Rahatsız olanlar, cehalet ve sapkınlık içinde bulunup her fırsatta milletin değerlerine ve İslam’a olan düşmanlığını necaset dolu zihinlerinden ortaya dökenlerdir” ifadelerini kullandı.

Daha önce AKP'den milletvekili aday adayı olan Çorum Baro Başkanı olan Kenan Yaşar'ı bizzat Adalet Bakanlığı'nın desteklediği iddiaları ortaya atılmıştı.

TBMM'den AKP ve MHP oylarıyla seçileceği iddiası gündeme gelen Yaşar, Ankara Barosu’nu hedef alan açıklaması şöyle:

“Sesi çağlar öncesinden gelen ses sekiz dokuz nesil önceki büyükleriyle aynı zihinsel dogmatik sınırlara sahip ifadeleriyle inancımıza hadsiz ve hudutsuz saldırı hiçbir şekilde eleştiri hakkının ifade özgürlüğünün arkasına sığınılamaz. Nefret söyleminin varlığı iddiası ile nefretin asıl kaynağı bu denli bir metnin altına imza atan Ankara Barosu adını görmek hukuk adına üzüntü verici olup metni hazırlayanların, metne sahip çıkanların herkesi şiddetle kınıyorum” dedi.

Yaşar’ın İsrail’i kınayan paylaşımları da ortaya çıktı. Yaşar, “yıkılacağın gün yakındır Ey terörist İsrail!” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Artı Gerçek