DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, iktidarları döneminde Yükseköğretim Kurulu'nu (YÖK) kapatacaklarını söyledi. Yükseköğretim eylem planını açıklayan DEVA Partisi lideri, üniversite rektörlerini mütevelli heyetlerinin seçeceğini ve üniversiteye giriş sınav sisteminin de değiştirileceğini dile getirdi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, iktidarları döneminde Yükseköğretim Kurulu'nu (YÖK) kapatacaklarını söyledi.

Yükseköğretim eylem planını açıklayan DEVA Partisi lideri, üniversite rektörlerini mütevelli heyetlerinin seçeceğini ve üniversiteye giriş sınav sisteminin de değiştirileceğini dile getirdi.

CHP'li Erdoğdu: Genel Başkan veya parti yönetimi zor durumda bıraktığımı düşünürse istifa konusunda çekincem yok CHP'li Erdoğdu: Genel Başkan veya parti yönetimi zor durumda bıraktığımı düşünürse istifa konusunda çekincem yok

Babacan, açıkladığı plan kapsamında kampüslerin halka açılacağını belirtirken, “Akademisyenlerin ifade özgürlüğü ve siyaset yapmalarının önündeki engeller kaldırılacak” dedi.