Ağız ve diş sağlığı tüm dünyayı yakından ilgilendiren bir alandır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bu konuda birçok araştırma yapmıştır. Örneğin, bu araştırmalara göre ağız ve diş sağlığı alanındaki hastalıklar dünya üzerinde yaklaşık olarak 3,5 milyar insanı etkisi altına almıştır. Yine aynı araştırma içerisinde en yaygın sağlık probleminin tedavi edilmemiş diş çürükleri olduğu saptanmıştır.

Türk Diş Hekimleri Birliğinin de bu konuda değerli verileri bulunmaktadır. Bu verilere göre, ülkemizde hiç diş çürüğü olmayanların sayısı oldukça azdır. 5 yaş için nüfusun %30,2sinin diş çürüğü yoktur. 12-15 yaş için ise bu oran %38,8dir. 35-44 yaş aralığına geldiğimizde ise %24,2 oranı karşımıza çıkıyor. Alanında uzman Başakşehir diş hastanesi hekimleri bu oranı yükseltmek konusunda kararlılar.

Kaliteli Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı? Kaliteli Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

dis-1

 Başakşehir Diş Hastanesi Hizmetleri

Beden sağlığı ile ağız sağlığı ayrılmaz bir bütündür. Mesela ağız içi bakteriler ile kalp krizi arasında bir korelasyon olduğu uzmanlar tarafından doğrulanmıştır. Başakşehir diş hastanesi sağladığı çeşitli hizmetlerle genel sağlığınızı iyileştirmenizde en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır.

·       Dental Radyoloji: Bu hizmet, adından da anlaşılacağı üzere x ışını ve çeşitli görüntüleme yöntemlerini kullanır. Diş ve çenedeki sorunların tespit edilmesinde önemli rol oynar. Muayenede fark edilmeyen etkenler bu işlemde kolayca kendini ele verir.

dis-2

·       Gülüş Tasarımı: Gülmek, endorfin ve serotonin gibi hormonların vücutta salgılanmasını sağlar. Böylece hem kişide hem de çevresinde olumlu etkiler meydana getirir. Bu nedenle, gülüşünüzden memnun değilseniz şikâyetinizi Başakşehir diş hastanesi uzman hekimlerine aktarabilirsiniz. Böylece yüz şeklinize uygun bir gülüş tasarımı hizmeti alırsınız.

·       Ortodonti: Ortodonti, ağız ve diş düzensizliklerinin teşhisine ve tedavisine odaklanır. Her yaşta uygulanabilen bir tedavi olması en önemli özelliklerinden biridir.

·       Diş Beyazlatma: Hem tıbbi hem de estetik amaçlı yapılabilen bir işlemdir. Ayrıca beyazlatma işlemi tekrarlanmaya da ihtiyaç duyabilir. Bunun yanında dişlerimizin sararmasına neden olan gıdalardan da uzak durulması gerekmektedir.

·       Diş Eti Hastalıkları: Periodontoloji olarak bilinen alan, diş eti hastalıklarının tedavisi ile ilgilidir. Bunun yanında tedavi süreci ve sonrasında ağız ve diş hijyeni eğitimi de uzmanlar tarafından verilmektedir.

·       Kanal Tedavisi: Hekim, muayenede dişin durumunu inceler. Muayene sonucunda tek seans mı çoklu seanslar mı uygulanacağına karar verir. Diş kaybını önlemeye yönelik bir tedavidir.

·       Diş İmplantı: Çeşitli sebeplerle diş kaybı yaşanması durumunda hekimler diş implantı yapılmasını önerir. Her alanda diğer protezlere göre hem daha kalıcı hem daha konforlu bir tedavidir. Üstelik, diş formunda ve dişin yerini tutması için kişiye özel olarak tasarımı yapılıyor.

·       Zirkonyum Kaplama: Kullanıcılar dişe kaplama yapılacağı zaman genelde porselen kaplama tercih ediyor. Fakat daha sağlam ve diğer birçok açıdan kullanışlı bir kaplama isteyenler zirkonyum kaplamayı tercih ediyorlar.

Neden Başakşehir Diş Hastanesi Tercih Edilmelidir?

Birbirinden ilgili uzman diş hekimlerine sahip olması burayı vazgeçilmezlerden biri yapıyor. Diş problemi yaşayan kişiler aradığı çözümün burada olduklarını biliyorlar. Ağız sağlığı konusunda her hizmeti vermelerinden dolayı dişlerinizle alakalı yaşadığınız sorunlar için Başakşehir diş hastanesi başvuracağınız bir adrestir.