Tarifleri evde hep kendi elleriyle hazırlayanlar bilirler ki, günlük yemek pişirmenin belki de en zor yanı, hangi yemeği yapsam diye uzun uzun düşünmektir. Evdeki malzemelere göre. Sorununuza bir çözüm bulun.

Özellikle akşam yemeği hazırlamaya çok az vakti olan, işten sıkılan ve akşam yemeği hazırlamaya çalışan kişiler için bu durum daha da karmaşık hale gelebilir ve başka bir pratik çözüm bulmak göründüğü kadar kolay olmayabilir. Her gün için bir tarif.

O halde kıymalı böreğin yanında ne gider, peynirli börekle ne gider, patatesli börek yanına ne gider gibi soruların cevaplarını bulabileceğiniz yazımıza bir göz atalım. Kahvaltı sofrasında sıcacık çay eşliğinde keyifle tüketilebilir ancak akşam yemeğine gelen misafirler için yemeğin ana yemeği haline gelen unlu mamuller de hazırlayarak hem sohbeti kuvvetlendirebilir hem de yemek tarifi paylaşabilirsiniz. Turta başlı başına lezzetli bir yemek olsa da, ondan bir şeyler atıştırmak isteyenler için çeşitli tarifler ve fikirler mevcut.

Böreğin yanında ne gider

İkindi çayının, misafir sofralarının ya da zengin kahvaltıların lezzeti hem göze hem de mideye hitap ederken, börekler bölgesel uygulamaları ve birçok çeşitleriyle mutfakların yıldızı olmaya yeter! Yoğun bir iş temponuz varsa, çocuklu bir ailede yaşıyorsanız ya da yemeklerinize pratik çözümler arıyorsanız, yemeklerinizi çok kısa sürede hazır, lezzetli unlu mamullere dönüştürebilirsiniz. Tek başına doyurucu bir kaliteye sahip olsa da çoğu zaman hamurdan ne yapalım diye düşünmeden edemiyoruz.

Börek yağlı dokusu nedeniyle bazıları için zor bir yemek olarak kabul edilebilir. Bu nedenle onunla yapılan diğer çeşitler, yağlı dokusunu hafifleten ve yemeyi kolaylaştıran bir dokuya sahip olmalıdır.  

Böreğin yanına en çok yakışacak tarifler ve ürünler ise şu şekilde sıralanabilir:

Tavuk çorbası

Vişne kompostosu

Dereotlu cevizli salata

Kısır

Ayran

Şakşuka

Salata

Zeytinyağlı sarma

Arpa şehriye salatası

Yoğurtlu yeşil mercimek salatası

Tavuk sote

Kalabalık bir grup için sofrası hazırlamayı düşünüyor, ancak unlu mamullerin yanında ne kullanılır soru cevap bulamıyorsanız, küçük dokunuşlarla yapılan tarifler sayesinde kısa sürede leziz tatlar sunabilirsiniz. Aynı zamanda her yemeği yemeyen bir arkadaş grubu ya da farklı damak tadına sahip misafirler varsa, sebzeli ve kıymalı ya da peynirli böreklere uygun sofralar hazırlamak da mümkün.

Ayran

Tüm hazırlıkları yaptınız, çeşit çeşit hamur işleri için tariflerle bir sofra hazırladınız; ama unlu mamullerle keyif yapabileceğiniz hafif bir seçenek arıyorsanız, çözüm çok basit! Çıtır çıtır hamur işleriyle uyumlu olan

Ayran, ayrıca midenin dinlenmesine yardımcı olur ve hazmı kolaylaştırır.

Malezya Menşeili Proton Otomobilleri ve Yedek Parçaları Malezya Menşeili Proton Otomobilleri ve Yedek Parçaları

Unlu mamullerin yanında ev yapımı doğal ayranı da tüketebilirsiniz.

Börek yıldızı ama ben güzel bir tamamlayıcı arıyorum, böreğin yanına ne yapılır diyenler için ayran en güzel seçeneklerden biri.