AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu'nun Erzurum'da akrabalarını kadrolaştırdığı iddia edildi. İddiaları Meclis gündemine taşıyan HDP'li Meral Danış Beştaş, bu listeyi saydı.

Zehra Taşkesenlioğlu ise uzun zaman sonra Meclis'te söz alarak Beştaş'a ve yapılan haberlere yanıt verdi.

Taşkesenlioğlu "Ben ve partim AK Parti liyakati esas alarak görevimize devam ettik" dedi.

NE OLMUŞTU?

Birgün'den İlayda Kaya'nın haberine göre, 'Taşkesenlioğlu' soyadını taşıyan çok sayıda kişinin Erzurum’da kamu kurumlarında görev yaptığı ortaya çıkmıştı.

İddia: Erdoğan, AYM'nin HDP kararı sonrası bazı üyeleri aradı, hesap sordu İddia: Erdoğan, AYM'nin HDP kararı sonrası bazı üyeleri aradı, hesap sordu

Taşkesenlioğlu ailesinin aynı zamanda Taşkesenligil aileleriyle de akraba olduğu bu yüzden 'Taşkesenligil' soyadıyla da kadrolaşmaların görüldüğü iddia edilmişti.

İddiaya göre, kentte Taşkesenlioğlu ve Taşkesenligil soyadlarını taşıyan kamu görevlileri şöyle:

Necmettin Taşkesenlioğlu: Erzurum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şube müdürü.

Zeynep Taşkesenlioğlu: Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda çalışıyor.

Doçent Muhammed Yasin Taşkesenlioğlu: Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde öğretim görevlisi.

Nagihan Aksakal Taşkesenlioğlu: Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörlüğü’nde personel.

Yaser Taşkesenlioğlu: Erzurum Gençlik ve Spor il Müdürlüğü’ne bağlı Aziziye Gençlik Merkezi’nde yönetici.

Prof. Yavuz Taşkesenligil: Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde öğretim görevlisi.

Adem Taşkesenligil: Erzurum Gençlik ve Spor il Müdürlüğü’ndeki Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nde elektrik teknisyeni.

Muhammed Taşkesenligil: Erzurum Atatürk Üniversitesi’ndeki Edebiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi.

Eski Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil’in Zehra Taşkesenlioğlu ile uzaktan kuzen oldukları da ileri sürüldü. Fuat Taşkesenligil ile Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde Profesör Doktor Yavuz Taşkesenligil’in kardeş olduğu belirlenirken, Adem Taşkesenligil’in de Fuat Taşkesenligil’in yeğeni olduğu iddia edildi.