MHP'de 1890 kişinin milletvekilliği aday adaylığı başvurusu kabul edildi MHP'de 1890 kişinin milletvekilliği aday adaylığı başvurusu kabul edildi

Fransa'nın başkenti Paris'teki Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi'ne önceki gün gerçekleşen silahlı saldırıyla ilgili HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Türkçe ve Fransızca açıklama yayınladı.

Fransız yetkililere "bir an önce katliamı aydınlatma" çağrısı yapan Buldan ve Sancar'ın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

"Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Ahmet Kaya Kültür Merkezi’ne yönelik vahşi bir saldırı sırasında 3 Kürt yurttaş hayatını kaybettiğini ve 3 kişinin de yaralandığını üzüntüyle öğrendik. Öncelikle yapılan bu vahşi saldırıyı şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlerin aileleri ve yakınlarına baş sağlığı yaralananlara da acil şifalar diliyoruz. Fransa yetkililerinden beklentimiz, faillerin ve saldırıların acil bir şekilde ortaya çıkarılıp kamuoyunu şeffaf bir şekilde aydınlatması yönündedir. Bu tür ırkçı saldırıların önüne geçecek tek yol gerçeğin ivedilikle aydınlatılması olacaktır."