Yürüyüş de dahil olmak bir dizi programın gerçekleşeceği “Onur Haftası” etkinlikleri Çanakkale Valiliği tarafından yasaklandı.

Yürüyüş de dahil olmak üzere, bir dizi etkinlik ile kutlanması planlanan Onur Haftası, etkinlikleri nedeni ile Çanakkale Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “İlimizde 13-17 Haziran 2022 tarihlerinde düzenleneceği belirtilen ve sosyal medya aracılığıyla da duyurulan etkinlik, toplantı ve yürüyüşe Valiliğimizce izin verilmemiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

HEDEF GÖSTERİLMİŞTİ

Seçkin Sağlam'ın Gazete Duvar'da yer alan habere göre, Muaf Çanakkale LGBTİA+ İnisiyatifi tarafından organize edilen Onur Haftası programı bir süre önce sosyal medya üzerinden duyurulmuştu.

Duyurunun ardından, Milli Gazete “Sapkın faaliyet” olarak niteleyerek sayfalarına taşıdığı etkinlikler, kısa süre sosyal medyada gündem oldu.

Pek çok hesap tarafından etkinliklerin hedef gösterilmesinin ardından tehdit mesajı yayınlayan hesaplarla ilgili Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştu.