CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Atatürk Havalimanı’nın yıkımına dair iddiaların ardından yarın saat 11.00’de Atatürk Havalimanı’na gideceklerini duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İYİ Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık, Millet Bahçesi yapılacağı duyurulan Atatürk Havalimanının İstanbul Havalimanın satışı için yıkılmak istediğini iddia etmişti.

İstanbul Havalimanı işletmesinin Abu Dabi Havalimanı'nın işletmecisi AUH firmasına satılması için görüşmelerin sürdüğünü belirten Kıdık, "Abu Dabili firma, İstanbul'un Avrupa yakasında başka bir havalimanı istemiyor. Bu nedenle İstanbul Havalimanı’nı satabilmek için Atatürk Havalimanı’nı feda ediyorlar, garanti veriyorlar. Şimdi burayı alacak olan, Türk Hava Yolları'nın (THY) üzerine de çökecek mutlaka” dedi.

Söz konusu iddiaların ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Yarın saat:11.00’de Atatürk Havalimanı’na gidiyoruz. Atatürk’e, doğaya, kente düşman olanlara bir çift sözümüz var. Doğa dostu kurumlar ve kişileri bekliyoruz. Vatandaşın Atatürk Havalimanı çığlığı: Felaket… İsraf… Rezalet…” ifadelerini kullandı.

Türk-İş açıkladı: Açlık sınırı 6 bin 391 TL'ye çıktı! Türk-İş açıkladı: Açlık sınırı 6 bin 391 TL'ye çıktı!