Veli Keleş, Dedeoğulları ailesi ve medyaya yönelik iddialarda bulunarak, CİMER üzerinden AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi

Konya’nın Meram İlçesi’nde 30 Temmuz 2021’de katledilen 7 kişilik Dedeoğulları ailesine 12 Mayıs 2021’de saldıranlar arasında bulunan Veli Keleş, isim vermeden Dedeoğulları ailesinin avukatlarını ve haber yapan basını Cumhurbaşkanlığı İletişim Merekezi’ne (CİMER)  şikayet ederek, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi.

Irkçı saldırıya dair ilk duruşmanın görüldüğü 14 Ocak’ta CİMER’e yazan Keleş, "Sayın Cumhurbaşkanım" sözleriyle başladığı dilekçede katliam dosyasında da sanık olarak yargılandığını ifade ederek, tetikçi Mehmet Altun’un kardeşinin kaynı olduğunu belirtiyor.

Gözden kaçırmayın

Dersim’de yasaklara tepki: Halkın mücadelesi karşısında şansınız yok Dersim’de yasaklara tepki: Halkın mücadelesi karşısında şansınız yok

Katliama dair hiçbir ilgi ve bilgisi olmadığını ileri süren Keleş, “Karşı tarafın bizim daha önce yaptığımız kavgayı ırkçı bir saldırı gibi göstermeye çalışmasını ve kamuoyunu, medyayı, hatta hukuk ve kolluk kurumlarını manipüle edişini müşahede etmekteyiz. Bizim bu davamız üzerinden çirkin planlarını dağda yapamadıklarını kamuoyu oluşturarak ve ırkçı bir olay gibi göstererek yapmaya çalışıyorlar, karşı tarafı hain terör örgütünün uzantıları sahiplendi ve davalarda medya ve gündem oluşturmak için ellerinden geleni yapıyorlar” dediği öğrenildi.

konya katlıamı-1

‘FAİL İLE HİÇ BİR BAĞIM YOKTUR’

Keleş, 14 Ocak’ta görülen duruşmayı kastederek, davayla ile ilgisi olmayan kişilerin devlete ve mahkemeye ağır hakaretler ve küfürler ettiğini öne sürdü.

 Can ve mal güvenliğinin tehlikede olduğunu söyleyen Keleş, şöyle devam ediyor: “Bu elim cinayet olayı olduktan sonra bizi baskı ile sanık olarak yargılatmayı başardılar oysa fail ile hiç bir bağım yoktur, haksız olarak baskı ile şu ana kadar mağdur olduk, tek isteğim can güvenliğimin sağlanması ve adil yargılanmak istiyorum. Özellikle karşı taraf avukatı sosyal medya üzerinden yaptığı çağrılar ile halkı kin ve nefrete sürüklemek istemektedir, daha öncede kendisinde bu konuda şikayet ettiğimiz halde bir sonuç alamadık. Bu davayı kullanarak ülkede ırkçılık fitili ateşlemek isteniyor. Biz böyle bir şey asla yapmadık. İnançlı bir insan olarak zaten yapmamda, devletimize güveniyorum, ne olur yardımcı olun.”

Kaynak: Mezopotamya Ajansı