Eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim vaatlerine yanıt verdi.

Demirtaş, 21 yıldır iktidarda olan Erdoğan’ın “Selo'yu hapiste tutacağım“ sözleri ile seçim vaadinde bulunduğunu belirterek “Sen doları 5 TL, soğanı, ekmeği 1 TL, eti 50 TL, enflasyonu yüzde 2  yap; sana söz, ben kendimi hapiste tutacağım” dedi.

Demirtaş’ın açıklaması şöyle:

“21 yıldır iktidarda olan Erdoğan'ın Türkiye'ye vaadi: "Selo'yu hapiste tutacağım." Sen doları 5 TL, soğanı, ekmeği 1 TL, eti 50 TL, enflasyonu yüzde 2  yap; sana söz, ben kendimi hapiste tutacağım."

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da Afet Konutları Temel Atma Töreni'nde açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan, konuşmasında, Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı hedef almıştı.

Erdoğan, "Kürt kardeşlerimi sokağa dökerek 51 yavrumuzu Diyarbakır'da maalesef öldürmediler mi? Şimdi bu Selo nerede? Yasin Börü yavrumuzu bunlar şehit etmediler mi? Bu yavrularımızın üzerinden arabalarla geçerek bunları şehit etmediler mi? Bunların derdi Kürt mürt değil; bunlar katil, bunlar terörist. Bu teröristlere 14 Mayıs'ta gerekli dersi vermeye var mıyız?" demişti.