Celal Şengör neden papyon taktığını açıkladı Celal Şengör neden papyon taktığını açıkladı

Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "2018'de kronometre sıfırlandı" açıklamasına yönelik, "Seçim akşamı halk senin kronometreni durdurunca sıfırı görürsün" yanıtına erişim engeli getirilmesine tepki gösterdi. Demirtaş, sosyal medya hesabından, "Vay arkadaş ya, sıfırlama tweetimi bile sıfırlamışlar! Bu kadar mı korkuyorsunuz" mesajını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Ocak’ta üçüncü defa adaylığına ilişkin, "yeni sistemle kronometreyi sıfırladıklarını" belirterek, adaylığının önünde engel oluşmadığını söylemişti. Demirtaş, Erdoğan’a, “Seçim akşamı halk senin kronometreni durdurunca sıfırı görürsün” yanıtını vermişti. Kılıçdaroğlu da, “Erdoğan sıfırlama konusunda bir numaralı uzmandır” ifadesini kullanmıştı.

Demirtaş, erişim engeli getirilmesine ilişkin olarak Evrensel haberinin görselini eklediği Twitter paylaşımında şunları yazdı:

“Vay arkadaş ya, sıfırlama tweetimi bile sıfırlamışlar! Bu kadar mı korkuyorsunuz. Görüyorsunuz, her şeyden korkuyorlar arkadaşlar, her şeyden. Cesaretle direnmeye devam etmeli ve geri adım atmadan değişim düğmesine basmalısınız. Birlikte başaracağız, birlikte kazanacağız.”