AFAD'dan yapılan açıklamada, depremlerde 11 ildeki toplam can kaybının 12 bin 391'e yükseldiği, yaralı sayısının ise 62 bin 979'a ulaştığıı belitildi. Bölgeyi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Böylesine büyük bir felakete hazırlıklı olabilmek mümkün değil" dedi. Elon Musk da Türk hükümetinin Twitter'a erişimin kısa sürede sağlanacağını söylediğini açıkladı. 

AFAD'ın son açıklamasına göre ölü sayısı 12 bin 873'e yaralı sayısı 62 bin 937'ye çıktı.

Twitter CEO'su Elon Musk, Türkiye'den erişim sorunuyla ilgili, "Twitter, Türk hükümeti tarafından erişimin kısa süre içinde yeniden sağlanacağı konusunda bilgilendirildi." açıklamasını yaptı.

Deprem bölgesinde AFAD, PAK, JAK, JÖAK, DİSAK, Sahil Güvenlik, DAK, Güven, itfaiye, tahlisiye, MEB, STK'ler ve uluslararası ekiplerin 24 bin 727 arama kurtarma personeli görev yapıyor.

Yurt dışından gelen arama kurtarma personeli sayısı 5 bin 709.

AFAD, Emniyet, Jandarma, MSB, UMKE, ambulans ekipleri, gönüllüler, yerel güvenlik ve yerel destek ekiplerinden görevlendirilen saha personel sayısı ile beraber bölgede görev yapan toplam personel sayısı 113 bin 201'e ulaştı.

Havayolu şirketleri depremzedeleri tahliye etmeye devam ediyor. THY deprem bölgesinden bugün 170 tahliye seferi yapacacağını açıkladı. Sun Express Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya ve Mardin kalkış ve varışlı tüm yurt içi uçuşlarını 13 Şubat 2023’e kadar ücretsiz gerçekleştireceğini duyurdu. Pegasus Havayolları ise ek seferlere devam edeceğini belirtti.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Borsa İstanbul'da yatırım ve emeklilik fonları işlemlerinin durdurulduğunu açıkladı.

Meteroloji verilerine göre deprem bölgesinde hava sıcaklığı düşmeye devam edecek, buzlanma ve don bekleniyor.