Cizre'de sabah saatlerinde dershaneye giden Abdulgaffar Dayan isimli öğrenciye zırhlı araç çarptı. Ağır yaralanan Dayan, hastaneye kaldırıldı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde sabah saatlerinde dershaneye giden 23 yaşındaki Abdulgaffar Dayan'a zırhlı araç çarptı.

Cizre’nin eski köprüsünde (Yafes Caddesi) meydana gelen olayda ağır yaralanan Dayan, İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ağır yaralanan ve iç kanama geçiren Dayan'ın hayati tehlikesinin bulunduğu ve ameliyata alındığı öğrenildi. Haberi duyan Dayan’ın ailesi ve arkadaşları hastaneye akın etti.

GÖRGÜ TANIKLARI: '50 METRE SÜRÜKLENDİ'

Mezopotamya Ajansı’na konuşan çok sayıda görgü tanığı ise Dayan’ın 50 metre yerde sürüklendiğini ve 40 dakika boyunca yerde bekletildiğini söyledi. Görgü tanıkları gencin çok kötü bir durumda olduğunu ifade ederek “O kadar sert çarpmıştı ki aracın önü parçalanmıştı" dedi.

İsminin açıklanmasını istemeyen çok sayıda görgü tanığı, “Kazadan sonra olay yerine onlarca zırhlı araç sevk edildi. Aracın çarptığı genç yaklaşık 50 metre Ranger tarafından sürüklendi. Yol trafiğe kapatıldı. Çocuk tam 40 dakika boyunca olay yerinde bekletildi. Bizler hastaneye kaldırmak istedik ancak ambulans gelecek gerekçesiyle izin verilmedi. 50 metre sürüklenmişti. Daha sonra hastaneye kaldırıldı. Çok kötü bir durumdaydı. O kadar sert çarpmıştı ki aracın önü parçalanmıştı"  ifadelerini kullandı.