Dersim Belediyesi hizmet binası ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün elektrikleri, yaklaşık 14 milyon TL’lik ödenmeyen borç nedeniyle kesildi.

Duvar’ın haberine göre, belediye yönetiminin göreve geldiğinden bu yana elektrik faturalarını ödemediği belirtilirken, Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, birim müdürlerini acil toplantıya çağırdı. Hizmet binasında, işlerin aksamaması için jeneratör devreye sokuldu.

Maçoğlu, geçen ay Oda TV'ye konuyla ilgili yaptığı açıklamada, elektrik faturalarının 3 milyon TL'ye yaklaştığını, ellerine geçen parayla maaşları zor ödediğini ifade etmişti.

Maçoğlu şunları söylemişti:

Balyoz davasında emekli Orgeneral Çetin Doğan’a hapis cezası Balyoz davasında emekli Orgeneral Çetin Doğan’a hapis cezası

"Elimize geçen parayla maaşları zor ödüyoruz. Elektrik faturasını nasıl ödeyelim. SGK'de vergileri de ödeyemiyoruz. Araştırmadım ama Türkiye'de birçok belediye ödeyemiyordur. Uzun süredir de ödeyemiyorum. Park, bahçe ve benzeri yerlerde 7-8 aboneliğimizi kapatmışlar. Merkezi bütçelerde belediyelerin geliri yükselmediği müddetçe bu sorun devam edecek."