DEVA Partisi Ankara İl Teşkilatı tarafından 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenleri anma programı düzenlendi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleşen programda hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okundu.

Türkiye’nin her köşesine ateş düştüğünü belirten DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, anma programında yaptığı konuşmada, “Ülkemizin her köşesine ateş düştü. Sayıları ifade edince sanki anlamını yitirir gibi oluyor ama kaybettiğimiz her bir can; birinin annesi, birinin babası, birinin kardeşi, oğlu, kızı… Kaybettiğimiz her can birinin yeğeni, kuzeni, dedesi, ninesi… Acı büyük. Taş olsa dayanmaz. Millet olarak büyük bir acının tam ortasındayız. Kaybettiğimiz, kurtaramadığımız her bir insanımıza Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

‘ÇOK SAYIDA ARKADAŞIMIZI KAYBETTİK’

DEVA Partisi olarak çok sayıda arkadaşlarını kaybettiklerini belirten DEVA lideri Babacan, “Ben de bugün yol arkadaşlarını kaybetmiş biri olarak aranızdayım. Canı yanan bir arkadaşınız olarak aranızdayım. Kimleri yitirdik, biraz bahsetmek istiyorum” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Adıyaman Tut İlçe Başkanımız Mehmet Bey… Mehmet Baykara’yı 8 kişilik ailesiyle birlikte maalesef kaybettik. Mehmet Bey’i Tut’ta kime sorarsanız sorun, herkes iyiliğinden, hayrından bahseder size. Sevilen, sayılan, her derde koşmaya çalışan candan, gayretli bir arkadaşımızdı.”

SÜHEYLA DİCLE’Yİ MAALESEF KAYBETTİK

Adıyaman’da il yönetim kurulu üyemiz Süheyla Dicle… İl kurucu heyeti üyemiz Maalesef kaybettik.

HASARİ BEY AÇIK YÜREKLİLİKLE MÜCADELE EDEN BİR ARKADAŞIMIZDI

Hasari Dicle… Hasari Bey, çok iyi, çok naif bir arkadaşımızdı. Dobra dobra fikrini söyleyen, hiçbir şeyden çekinmeyen, açık yüreklilikle mücadele eden bir arkadaşımızdı. En son Adıyaman’a gittiğimde beraber esnaf ziyareti yapmıştık. Bol bol sohbet etmiştik. Adıyaman’daki dostlarımızı aileleriyle birlikte kaybettik. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin.

SAMİ ÖZEL KARDEŞIM EN ÇALIŞKAN ARKADAŞLARIMIZDAN BİRİSİYDİ

Yine Adıyaman… Sami Özel kardeşim şehirdeki en çalışkan arkadaşlarımızdan birisiydi.

SALİH DÖKME İKİ EVLADINI KAYBETTİ

Kahramanmaraş’ta kalbimiz paramparça oldu. Dulkadiroğlu ilçe başkanımız Salih Dökme enkaz altındaydı. Eşiyle beraber ilk günün sonlarına doğru enkazdan çıkarıldı ama maalesef, ne acı ki iki evladı İsmail ve Elif’i kaybetti.

YAVUZ BÜYÜKÇAPAR İDEALİST BİR HUKUKÇUYDU

Yine Dulkadiroğlu ilçe başkan yardımcımız Yavuz Büyükçapar’ı kaybettik. Gencecik bir avukat kardeşimdi. Hukuk fakültesini yeni bitirmiş idealist bir hukukçuydu.

GÜRKAN, İLÇE TEŞKİLATIMIZDA CANLA BAŞLA ÇALIŞTI

Dulkadiroğlu ilçesinden yönetim kurulu üyemiz Gürkan Aydemir… Gürkan, genç bir iş insanıydı. Büyük emeklerle ilçe teşkilatımızda canla başla çalıştı. Depreme annesinin evinde yakalandı. Gürkan’ı annesi ve kardeşiyle beraber maalesef kaybettik.

MUSTAFA ERBAŞLI ÇOK FEDAKAR BİR ARKADAŞIMDI

İl yönetim kurulundan Mustafa Erbaşlı kardeşim… Cefakâr bir çiftçimizdi. Çok çalışkan, çok fedakâr bir arkadaşımdı. Eşiyle ve üniversiteyi yeni bitirmiş genç kızıyla birlikte kaybettik.

SADULLAH BEY’İN KARDEŞİNİ VE 16 YAKININI KAYBETTİK

Hatay… Yakın çalışma arkadaşım Sadullah Ergin Bey’in memleketi. Sadullah Bey’in de kardeşini ve 16 yakınını kaybettik. Acı büyük. Allah sabır versin. Sayılar söyleyince kolay oluyor, 40 bin-41 bin, ama tek tek anarak söyleyince kolay olmuyor.

YUSUF BİTMEYEN ENERJİSİYLE 3 SENEDİR BİZİMLEYDİ

Yusuf Yurdal… Herhalde bu salondaki pek çok arkadaşımız Yusuf’u tanımıştır. Sevecenliği, candanlığı, bitmeyen enerjisiyle 3 senedir bizimle beraberdi. Hatta parti kurulmadan önce tanışmıştık.

SEHER HANIM SOKAK SOKAK ÇALIŞAN BİR ARKADAŞIMIZDI

Yine Hatay’dan Seher Aslan’ı kaybettik. Seher Hanım sokak sokak çalışan, işini hakkıyla yapmaya gayret gösteren çok çalışkan bir arkadaşımızdı.

KENAN GÜN, ÜLKEMİZ İÇİN CANHIRAŞ ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZDANDI

Hassa ilçemizden Kenan Gün, ülkemizin yarınları için canhıraş çalışan arkadaşlarımızdandı. Eşi ve oğluyla kaybettik.

AYSEL HANIM’I ÜÇ EVLADIYLA BERABER KAYBETTİK

Yine Hassa’dan Aysel Bolat da sosyalliğiyle, her yere yetişmeye çalışan çalışkanlığıyla gücümüze güç katan yol arkadaşlarımızdandı. Aysel Hanım’ı da üç evladıyla beraber kaybettik.

BİZ ONLARDAN RAZIYDIK, ALLAH DA RAZI OLSUN

Allah her birine gani gani rahmet eylesin. Biz onlardan razıydık, Allah da onlardan razı olsun inşallah. Kaybettiğimiz arkadaşlarımızın ailelerine sabır diliyorum ve seslenmek istiyorum. Evet, canınızı kaybettiniz. Ne yapsak az ne desek az. Ama şunu açık yüreklilikle söylemek istiyorum ki burası sizin yuvanız. Burası kaybettiğimiz bütün arkadaşlarımızın yuvası. Ben de bütün arkadaşlarımla beraber, sizin kardeşiniz, evladınız, abiniz, arkadaşınız olarak her zaman yanınızda olacağım.