Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ana muhalefet partisi lideri ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iktidara gelmeleri halinde fındığın alım fiyatını 4 dolara çıkarma sözünü eleştirerek, "Fındığa 4 dolar zam verecekmiş, niye bugüne kadar vermediniz?" diye seslendi. Enflasyon sorununa da değinen Erdoğan "Çarşıda pazarda yaşanan pahalılıkları yine biz aşarız" dedi.

Seçim çalışmalarını sürdüren Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, Giresun'da miting düzenledi. Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

14 MAYIS ÇOK ÖNEMLİ

Sizler ne soğana, ne patatese liderinizi kurban etmezsiniz. Türkiye'ye olan sevdamız son nefesimize kadar sürecek. 14 Mayıs çok önemli, en az bir komşunuzu, dostunuzu sandığa götürerek oy vermesini sağlamanız lazım.

BUNLARIN DİNİ, EZANI YOK

Selo'yu cezaevinden çıkaracağız diyor. 51 Kürt kardeşimi bunlar öldürdüler. Şimdi de diyorlar ki bunun suçu ne? Daha ne olacak Bay Bay Kemal. Kandil'den selam geliyor, desteğimiz onunla. Kürt kardeşlerimle bunların benzer yanı yok. Bunların dini yok, ezanı yok, kitabı yok. Giresunlu kardeşlerim bunların önünü açar mı? Kürt kardeşlerim Kandil'dekilere bakıp da yanlış yola gitmesinler. Kürt kardeşlerimi çok aldattılar.

İngiltere'den tefeciler 300 milyar dolar verecekmiş. İnanıyor musunuz? Giresun'a gelmiş fındığa 4 dolar zam verecekmiş, niye bugüne kadar vermediniz? (Kılıçdaroğlu) Çayı görse anlamaz, fındığı görse tanımaz ama bol bol yalanı söyler.

Çarşıda pazarda yaşanan pahalılıkları yine biz aşarız. Enflasyon her ay biraz daha düşüyor. Yüzde 43'e indi, inşallah her ay azala azala devam edecek. Çalışan ve emekli maaşlarında yaptığımız yüksek oranlı iyileştirmelerle refah kaybını telafi ediyoruz.

TEMMUZDA ÇALIŞAN VE EMEKLİLERİ DAHA DA RAHATLATACAĞIZ

Temmuz ayında hem enflasyon farkını hem refah payını dikkate alan yeni artışlarla çalışanlarımızı ve emeklilerimizi daha da rahatlatacağız.
CHP içindeki gerçekten Cumhuriyetçi, Gazi Mustafa Kemal'in istiklal anlayışına sahip insanlarımızın hassasiyetlerinin nasıl istismar edildiğini biliyoruz. Biz LGBT'ci değiliz. CHP, İYİ Parti, HDP LGBT'ci. Bizim için aile kutsaldır. Güçlü aile, güçlü millet demektir.