AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısına katıldı

Mithat Sancar: Yeni bir başlangıç için de güçlü bir irade ortaya çıkarmak gerekiyor Mithat Sancar: Yeni bir başlangıç için de güçlü bir irade ortaya çıkarmak gerekiyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na canlı bağlantıyla katıldı. Son dönemde birçok şehirde gündeme gelen gıda kuyrukları ve yoksulluk görüntülerine gönderme yapan Erdoğan, yurttaşın yaşadığı ekonomik krizi reddetti.

"CHP cenahı, sokaklarda rastgele çekilen fotoğraflarla milletimizi karamsarlığa sürüklemeye çalışıyor” iddiasında bulunan Erdoğan, "Büyük bir pişkinlikle yalanlarında ısrar edebiliyorlar. CHP'ye oy vermeyen öğretmen, polis, rektör, bürokrat saymıyor. Her hafta bir başka memur grubunu tehdit ediyorlar. Kendilerine oy vermeyen çiftçiyi adam yerine koymuyorlar. Bu milletin hâkimine, askerine, polisine, öğretmenine laf edenler siz kimin ve neyin militanısınız? Bölücü örgütün siyasi uzantılarıyla kol kola yürüyenler, siz kimin ve neyin militanısınız? Her mikrofon uzatıldığında Türkiye'yi yurt dışına şikâyet edenler siz kimin militanısınız?" şeklinde konuştu.

'SANDIKTAN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ'

2023 yılında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden zaferle çıkacaklarını savunan Erdoğan, 2020 yılının salgın şartlarına rağmen yatırımlar ile kapatıldığını öne sürdü.

2021 yılında daha bir büyük atılım gerçekleştirileceğini söyleyen  Erdoğan, "Yaşadığımız büyüklü küçüklü badireler ülkemizi her türlü krize dayanıklı hale getirmiştir. Türkiye'yi rayından çıkarmak isteyenler ellerindeki tüm kozları sahaya sürmüştür. Buna karşılık dostlarımızın muhabbetini de güçlü bir şeklide yanımızda hissediyoruz. 2023 seçimleri bu tarihi sürecin başarısı bakımından önemlidir. Teşkilatlarımıza her fırsatta seçim gününe kadar var güçleriyle çalışmalarını telkinimizde bu arzu yatıyor" diye konuştu.