Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sanayicilerimizin kullandığı ve konut aboneliğine göre oldukça yüksek kalan doğalgaz tarifesinde, nisan ayından itibaren yüzde 20 indirim yapıyoruz. Elektrikte de tüm abone gruplarında nisan ayından itibaren yüzde 15 indirime gidiyoruz." açıklamasında bulundu.
Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, elektrik ve doğalgazda nisan ayından itibaren indirime gidileceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı'nın aktardığı açıklamalara göre, elektrikte yüzde 15 doğalgazda da yüzde 20 indirim uygulanacak.

Erdoğan, indirimlerle ilgili "Arefe Günü, Karadeniz Gazı'nın Filyos'a getirilmesi töreni yapılırken, milletimize yeni müjdelerimiz olacak. İki bayramı bir arada yaşayacağız. Şimdiden 2 müjdeyi paylaşalım. Elektrikte tüm abone gruplarında nisan ayından itibaren yüzde 15 indirime gidiyoruz. Sanayicilerimizin kullandığı ve konut aboneliğine göre oldukça yüksek kalan doğalgaz tarifesinde, nisan ayından itibaren yüzde 20 indirim yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Millet İttifakı'na yönelik eleştirilerde de bulunan Erdoğan, "Cumhurbaşkanı yardımcılıklarının ve bakanlıklarının işporta tezgahına döndürülmesinden rahatsızız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefete yönelik eleştirilerinde şu ifadeleri kullandı:

"7'li koalisyon kesin bir yenilgiye uğrayıp siyasi bir mevta (ölü) olacaktır. Cumhurbaşkanı yardımcılıklarının ve bakanlıklarının işporta tezgahına döndürülmesinden rahatsızız.

Mitinglerimizde yüksek sesli müzik kullanmayacağız. Muhalefetin aymazlığına rağmen biz taviz vermeyeceğiz. Böyle bir dönemde bile çıkar peşinde koşanlar itibar etmeyeceğiz.

Eleştirilerimizi dillendireceğiz, hadisizliklere gereken cevabı da vereceğiz. Yalanlarla milletimizin kafasının bulandırılmasına müsaade etmeyeceğiz.

Hiçbir siyasi parti terör örgütleriyle arasındaki mesafeyi net olarak belirlemeden meşruiyet tartışmasını aşamaz."

TOGG'un 170 bin ön sipariş aldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yapamazsınız dedikleri TOGG önceki gece itibarıyla 177 binin üzerinde ön sipariş aldı. Milletimiz ilk yerli otomobiline sahip çıktı, çekilişi bugün yapılacak. İlk TOGG'a talip olduğumuzu söylemiştik, pazartesi günü aracımızı teslim alacağız." diye konuştu.

Erdoğan, CNN International'a konuştu: İkinci tura çıkan bir insan nasıl diktatör olabilir? Erdoğan, CNN International'a konuştu: İkinci tura çıkan bir insan nasıl diktatör olabilir?

Cumhurbaşkanı TTK'ya bin madenci alınacağını belirterek, "10 bin madencimiz deprem bölgesinde canla başla çalışarak milletimizin gönlünü kazandı. TTK'ya bin madenci alıyoruz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Depreminin ilk gününden beri depremzedelerimizi yalnız bırakmıyoruz.

Buradan depremzede vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Seçime kadar en fazla sayıda ilimizi ziyaret ederek vatandaşlarımızla kucaklaşmayı hedefliyoruz. Kalıcı konutların inşasına bir yıl içinde bitecek şekilde hızla devam ediyoruz.

Buradan depremzede vatandaşlarıma seslenmek istiyorum, seçim durumu nedeniyle sizi unutturmayacağız.

YSK'ya göre 4 cumhurbaşkanı adayı bulunuyor, bu gelişmenin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum."