Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Boğuştuğumuz pek çok sorunun başlangıç noktası Gezi olaylarıdır" dedi. Erdoğan, "Bezmialem Camii içinde bu teröristler bira şişeleriyle caminin içini pislemişti. Bunlar böyle; bunlar çürük, bunlar sürtük" diye konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9. yıldönümünde Gezi Parkı protestoları hakkında “vandallık vesikası” dedi.

“Olaylar İstanbul’da gezi parkındaki birkaç ağacın kesildiği iddiasıyla alevlendirilmişti” diye konuşan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

“Düşünün Dolmabahçe Valide Sultan Camii’nin içinde bu eşkıyalar, bu teröristler bira şişeleriyle, bira kutularıyla adeta caminin içini pislemişti.

“Bunlar böyle. Bunlar çürük, bunlar sürtük.”

Daha önce Erdoğan'ın camide içki içti iddiasını yalanlayan müezzin Fuat Yıldırım, başka bir camiye görevlendirilmişti.

İYİ Parti lideri Meral Akşener ise bugünkü grup konuşmasında Erdoğan'ın "camide içki içtiler" diye yalan söylediğini belirtmişti.

Erdoğan, dün Türkiye İşçi Partisi milletvekillerinin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne “Her yer Taksim her yer direniş” pankartı asmasını da eleştirdi:

“Dün 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü’ne çıkıp, görevini yapan polislere hakaret ederek, fiziki saldırı yapıp pankart asmaya çalışan tipler bunun somut örnekleridir.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Yüreğin varsa televizyonda karşıma çıkarsın, sana ders veririm Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Yüreğin varsa televizyonda karşıma çıkarsın, sana ders veririm

“HDP ve CHP listelerinden Meclis’e sokulan bu siyasetçi kılıklı provokatörler yaptıkları terbiyesizliğin hesabını hukuka ve milletimize vereceklerdir.

“Bu ne densizliktir, bu ne edepsizliktir?”