Cumhur İttifakı cumhurbaşkanı adayı, AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Batman'da miting düzenledi.

Çok sayıda HÜDA Par bayrağı görülen kalabalığa, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Kürtler ve Aleviler videoları üzerinden hedef alan Erdoğan, "Gece yarısı Kürt Alevi videosu yayınlayan fitne tüccarları" ifadesini kullandı.

Alanda 55 bin kişi olduğunu iddia eden Erdoğan, "Biz Batman'ı menfaat için, istismar için değil Allah için seviyoruz. Biz sizi yaradanın hakkı için seviyoruz" diye seslendi.

Erdoğan şunları söyledi: 

"Dicle, size nasıl sevdalı ise biz de size kara sevdalıyız. Biz birileri için değil Allah için seviyoruz Batman'ı. Seçimden seçime hatırlarken biz her fırsatta Batman'da olduk. Batman'ın meselelerini, sıkıntılarını takip ettik, ilgilendik, çözüm yollarını aradık. Bugün de Batman'a sadece Seçim mitingimizi yapmaya gelmedik, sizlerle bir vicdan muhasebesi yapalım dedik, Hafızalarımızı tazeleyelim dedik. Batman'a 25 yaşında bir gençken o zamanki partimin gençlik kolları başkanı olarak geldim. O gelişimde kadınların nasıl heyecan dolu olduğunu gördüm. Batman, birilerini sandığa gömer. Bizler Selahaddin Eyyubi'nin Alparslan'ın, Yavuz'un, Kanuni'nin torunlarıyız. Kimse bizim gönüllerimizin arasına duvarlar öremez. Ne gece yarısı Kürt Alevi videosu yayınlayan fitne tüccarları, ne sokaklarımızı karıştırmaya çalışan kirli ellerin oyunları ne milli iradeye parmak sallayan Batılı dergilerin kapakları ne Kandil'deki baronlarının alçak tehditleri ne de azgın azınlığın giderek artan nobranlıkları bizi korkutamaz, sindiremez, yıldıramaz. Ebedi kardeşliğimizi asla bozamaz. Kürt ile Türk'ü, Alevi ile Sünni'yi kimse ayıramaz. 21 yıldır bir olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız diyoruz.

Terörün tekrar azmaması, baharın tekrar kışa dönmemesi için 14 Mayıs çok önemli. Türkiye güçlenirse benim Kürt kardeşlerim de güçlenir. Geleceğinize sahip çıkmanızı istiyorum Tercihinizi yine ehil dürüst samimi kadrolardan yana kullanacağız. Kaybedeceklerini anlayanların tahriklerine kapılmayacağız. Önümüzdeki 3 günü iyi değerlendireceğiz. Bu işi kadınlar bitirir. Kale içeriden fethedilir. Kalenin içinde kadınlar var. 14 Mayıs'ı demokrasimiz içi yeni bir bayrama dönüştüreceğiz. Batman'dan müjdeli Haberler bekliyorum."