TİP lideri Erkan Baş kırmızı kazağıyla ilgili Selahattin Demirtaş'ın esprili paylaşımına yanıt verdi: Açık mavisini bugün alacağım, çok yakında buluşunca veririm, eminim sana çok yakışacak.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş'ın giydiği ve 1.500 TL olduğu iddia edilen kazak sonrasında 'Sosyalist Erkan Baş'ın üstünde kapitalist kazak' tartışmaları gündeme gelmişti. 

Tartışmalara Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da katılmış ve "Sevgili Erkan, bugünkü fiyatı 1.500 TL olan bir kazak giydiğini kahrolarak öğrendim. Oysa dünyanın bütün sosyalistleri yaz kış atletle dolaşıyor, sana yakışıyor mu? (Bence yakışıyor, açık mavisi de var mı?) Bak gerçek siyasetçiler ne halde yaşıyor, umarım utanıyorsundur" diye seslenmişti. 

Baş, kendisinden mavi kazak isteyen Demirtaş’a şu ifadelerle yanıt verdi:

İki üniversiteden İstanbul için yeni tsunami senaryosu İki üniversiteden İstanbul için yeni tsunami senaryosu

"İspatlayamam ama yemin ederim; en çok kırmızı olmasına delirdiler :) Evet, ülke bu haldeyken hala o siyasetçilerin iktidar olmasından çok utanıyorum, bu utançtan en kısa sürede kurtulacağız. Açık mavisini bugün alacağım, çok yakında buluşunca veririm, eminim sana çok yakışacak."