....

Esenyurt'ta 16 yaşındaki A.A. adlı erkek, bir rezidansın asansöründe bir kadına tecavüz girişiminde bulundu.

Yapılan takip sonucunda zanlı Esenyurt Asayiş Büro Amirliği ekiplerince yakalandı. A.A'nın daha önce de bir kız çocuğunu istismar etmeye çalıştığı öğrenildi.

Hürriyet’in haberine göre olay, 11 Aralık saat 04.30'da Esenyurt Pınar Mahallesi'nde bulunan bir rezidansın asansöründe yaşandı. 

Yabancı uyruklu A.A., bir kadını takip etmeye başladı. Kadının güvenlikli bir rezidansa girdiğini gören A.A, arka tarafa dolaşıp çitlerden atlayarak içeri girdi. Kadınla beraber asansöre binen şüpheli, daha sonra içerdeki güvenlik kamerasını çevirdi.

Kadının arkasının dönük olmasından faydalanan saldırgan, kadını taciz etmeye başladı. Saldırgan kadını yere düşürüp, tecavüz girişiminde bulundu. Kadının direnci ile karşılaşan şüpheli, tekme atıp asansörden inerek kaçtı.

Yaşadığı olayın şokunu bir süre sonra atlatan mağdur kadın, güvenlik görevlilerinden yardım istedi. Kadını evine çıkaran güvenlik görevlileri, daha sonra polis ekiplerine haber verdi.

2020'DE TACİZDEN MAHKEMEYE ÇIKARILMIŞ

Olay yerine gelen Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, sitede bulunan kameraları izledi.

Pınar Gültekin davasından sonra Bakan Bozdağ'dan "haksız tahrik indirimi" talimatı Pınar Gültekin davasından sonra Bakan Bozdağ'dan "haksız tahrik indirimi" talimatı

Polis ekipleri şüphelinin yerini tespit ederek gözaltına aldı. Şüpheli A.A. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Saldırganın 2020 yılında da bir kız çocuğuna taciz girişiminde bulunduğu ve olayın ardından çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldığı öğrenildi.