MHP Genel Başkanı Alpaslan Türkeş’in son atadığı Ülkü Ocakları Genel Başkanı Azmi Karamahmutoğlu, Erzurum’da, Ekrem İmamoğlu mitinginde taş atılarak yaralanan çocuğun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Karamahmutoğlu, paylaşımında, Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, kampanyasında kullandığı, “Sana söz” sloganına da yer vererek, “Lütfen ağlama çocuğum, üzülme. Bugün böylesin fakat sana kan revan içinde bir Türkiye bırakmayacağız. Sana söz” ifadelerini kullandı.

Karamahmutoğlu, KKTC’de oy verirken de sandık başında “değişimden yana oy kullanacağını” ifade etmişti.

KARAMAHMUTOĞLU KİMDİR?

Türkeş’in vefatının ardından ilk yapılan MHP Kurultayı’nda yaptığı “illegalite” çıkışı ile dikkat çeken, Karamahmutoğlu, Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş, Devlet Bahçeli, Ramiz Ongun, Enis Öksüz, Muharrem Şemsek ve İbrahim Çiftçi’nin olduğu seçimde adaylar Bahçeli’nin lehine çekilince Türkeş’in yanında yer aldı.

Türkeş’i desteklediği için Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı’ndan istifa eden Azmi Karamahmutoğlu, “Yaşasın hainler için illegalite. Bunu fert olarak başlatıyorum. Burada yapılan pazarlıklı kongreyi tanımıyoruz. Türkeş nerede biz orada” ifadelerini kullandı.

Tarafların birbirine sandalye fırlattığı seçimde silahlar da kullanılınca kurultay ertelendi. Ardından yapılan kurultayda da Devlet Bahçeli, hiç bırakmayacağı Genel Başkanlık koltuğuna oturdu.

Kaynak: Gazete Karınca