HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşındaki kızı H.K.G.'nin imam nikâhıyla evlendirilmesi ve cinsel istismara maruz kalmasına ilişkin olayın taraflarının "öyle bir şey yok" diyerek savunmaya geçtiğini belirterek, "Oysa olayı bir tarafından uyduran yok. Mahkeme kayıtları var. 10 yıl öncesine uzanan ihbarlar var. Yıllar önce yapılan muayeneler, kemik testleri var. Var oğlu var. Tabii “Öyle bir olay yok” savunması hemen taraftar topladı bile. Bu sapıklığın savunucuları karşı saldırıya geçtiler bile." diye yazdı.

FETÖ'nün de yıllarca kendisine yönelik iddiaları savunduğunu kaydeden Altaylı, "Evlendirilen çocuğun kocası ile yaptığı konuşmaların kayıtları var istismarı kabul eden, onu da duymazdan geliyorlar. Çünkü işyerine gelmiyor.

Konya'da köpeği kürekle katleden sanıklar 'suça meyilli' değilmiş Konya'da köpeği kürekle katleden sanıklar 'suça meyilli' değilmiş

Fakat dediğim gibi dertleri gerçeği bulmak, başka çocuk gelinleri, başka ahlaksızlıkları engellemek değil ki! Maksat düzeni sürdürmek. Çocuk gelinler, 6 yaşında evlendirilen, 7 yaşında tecavüze uğrayan çocuk gelinler, tarikat yurtlarında cinsel tacize uğrayan erkek çocukları umurlarında değil.

O yüzden de bu düzenden beslenenler, bu düzenin parçası olanlar önce savunacaklar. Sonra da karşı saldırıya geçecekler. Ne demişler, bu tip cemaatler darbe girişiminde bulununcaya ya da muhalefete destek vermeye başlayıncaya kadar ne yaparlarsa yapsınlar masumdurlar." ifadelerini kullandı.