HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, "Nereden nereye gelinmiş ki, o Sezen Aksu’nun dili koparılma tehdidi altında" yorumunda bulundu.

Fatih Altaylı bugünkü yazısında, Sezen Aksu ile olan bir yemek anısını anlatarak o gün Aksu'ya muhabbetlerini ve hayranlıklarını ileten AK Partililerin bugün sanatçının yanında durmadığını aktardı.
"Yıllar geçmiş üzerinden ama bazı anlar dün gibi hatırlanır. Ve bu nasıl bir savrulmadır diye düşünür insan. Değişim normaldir ama bu kadarı olur mu diye insan aklından geçirir. Hatırladığım meseleyi anlatayım. Yıl muhtemelen 2014. İstanbul’un popüler lokantalarından birindeyiz. 6 kişi yemek yiyoruz. Ben, eşim, Türkiye’nin en ünlü ve en başarılı kadın yönetmenlerinden biri, onun herkesin tanıyıp sevdiği prodüktör eşi. Masamızda bir de sanatçı var. Hepinizin tanıdığı bir isim, Sezen Aksu" diyen Altaylı şunları aktardı:

"Tek kelime siyaset konuşmuyor, eski günleri, anıları, geçmişin güzel anlarını hatırlayıp neşeleniyoruz."

ERDOĞAN, "HAD BİLDİRMEK BİZİM GÖREVİMİZDİR’’ DEMİŞTİ

Sezen Aksu’nun beş yıl önce yaptığı şarkıya eleştiri getiren isimler arasına Cuma namazını Büyük Çamlıca Camii’nde kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Erdoğan namazdan sonra mihrapta cemaate yaptığı konuşmada isim vermeden Sezen Aksu’ya sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı, ‘‘Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak da bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da dil uzatanlara had bildirmek bizim görevimizdir’’ diye konuştu.

Sezen Aksu’ya yönelik linç kampanyası bir hafta önce muhafazakar bir sosyal medya fenomeninin ‘‘Şahane Bir Şey Yaşamak’’ adlı şarkıyı paylaştıktan sonra ‘‘Müslüman savcı avukatları göreve davet ediyorum’’ demesiyle başladı.