Dün açıklanan Anayasa taslağındaki satır aralarına dikkat çeken gazeteci Fatih Portakal, 6'lı masanın adayını açıkladı.

Türkiye seçim için geri sayımını sürdürürken, siyasi partiler ve ittifaklar da çalışmalarına hız verdi.

Son olarak AKP "İstanbul'un Sözü: Birlik, İrade, Zafer" programıyla İstanbul'da seçim startını verirken; CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti (DP) ve Saadet Partisi'nden (SP) oluşan 6'lı masanın 84 maddelik 'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Anayasa Değişikliği Önerisi' açıklandı.

Altılı masa "Yarının Türkiyesi" ismiyle yeni anayasa çalışmasını dün Bilkent Otel'de açıkladı.

Konya'da köpeği kürekle katleden sanıklar 'suça meyilli' değilmiş Konya'da köpeği kürekle katleden sanıklar 'suça meyilli' değilmiş

Ortak metin "Şimdi demokrasi zamanı" sloganıyla duyurdu. Altı partinin genel başkan yardımcıları yaptığı açıklamalarla yeni anayasa metnini açıkladı.

Programa çok sayıda gazeteci davet edilirken, Fox TV'den ayrıldıktan sonra yoluna bağımsız olarak devam eden gazeteci Fatih Portakal da o gazetecilerin arasında yerini aldı.

Diğer yandan altılı masanın adayının kim olacağı konusu da halen netlik kazanmadı. Konuyla ilgili birçok yorum yapılırken, farklı isimler de ortaya sürüldü.

FATİH PORTAKAL YÜZDE 99.9 DİYEREK İSİM VERDİ

6'lı masanın adayıyla ilgili gazeteci Fatih Portakal'dan ise çok konuşulacak bir iddia geldi. Youtube kanalı üzerinden yayın yapan Fatih Portakal cumhurbaşkanı adayıyla ilgili yaptığı canlı yayında, şu ifadeleri kullandı:

Dün açıklanan 6'lı masanın anayasa taslağında 7 yıl süre sonunda cumhurbaşkanı olan kişi bir daha siyasete dönmeyecek denildi.

Bu durumda 54 yaşındaki Ekrem İmamoğlu elendi, 55 yaşındaki Ali Babacan elendi, 63 yaşındaki Ahmet Davutoğlu elendi hatta 66 yaşındaki Meral Akşener de elendi. Bu isimler uzun yıllar daha siyasetin içerisinde olacaktır.

Mansur Yavaş ise HDP'den ambargolu bir isim.

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal 'aday altılı masanın içerisinden çıkacak' demişti. Ben bu cümleye baktığımdan altı liderin içerisinden çıkacağını hissediyorum .

Geriye sadece 81 yaşındaki Temel Karamollaoğlu ile 73 yaşındaki Kemal Kılıçdaroğlu kalıyor.

"NET BİR ŞEKİLDE O İSİM KEMAL KILIÇDAROĞLU"

CHP lideri de hep 'benim, ben' diyor. Ankara'da kaldığım 2-3 saatlik süreç bana yetti. Eğer 6'lı masanın adayı 6 liderden biri olacaksa net bir şekilde o isim Kemal Kılıçdaroğlu.

YARDIMCILARI KİMLER OLACAK?

Geçiş sürecinde 6'lı masadaki diğer tüm liderleri cumhurbaşkanı yardımcısı olarak göreceğiz. Taşın altına herkes elini koyacak.