Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın sosyal medya hesabından paylaştığı Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Luiz Gustavo ile ilgili video tepki çekti.

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, "Özdağ’dan, futbolcumuza ve kulübümüze yapılan bu yaklaşımdan geri adım atılmasını beklediğimizi vurguluyoruz" dedi.

Sığınmacı karşıtlığıyla bilinen Ümit Özdağ'ın, Luiz Gustavo ile ilgili paylaşımı tepki çekti.

Twitter'da Venüs Anime isimli hesaptan paylaşılan anime videosunda, Ali Koç'un, yardımcısıyla birlikte Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'dan yardım istediği görülüyor.

Videoda Ümit Özdağ ile Ali Koç arasında şu diyalog geçiyor:

Ümit Özdağ: Selamlar buyurun

Ali Koç: Aaa nasıl da aklıma gelmez. Sığınmacı adam.

Özdağ: Mevzu nedir baylar?

Koç: Ümit bey ben anlatayım hemen. Elimizde bir yabancı var ve gitmek istemiyor. Nasıl çözeriz bu durumu?

Özdağ: Nereli? Suriyeli mi?

Koç: Yok hayır. Brezilyalı.

AKP'li Turan'dan, 'diktatörü göndereceğiz' diyen Kaftancıoğlu'na tepki: Bir defa diktatör olsa seçim mi olur? AKP'li Turan'dan, 'diktatörü göndereceğiz' diyen Kaftancıoğlu'na tepki: Bir defa diktatör olsa seçim mi olur?

Özdağ: Brezilya mı? İlginç. İlk defa böyle bir vaka ile karşılaşıyorum.

Koç: Lütfen yardım edin. Hem ülkeye hem bize maddi anlamda çok zararı var.

Özdağ: Dert etmeyin. Halledeceğiz. Şu arkamda görmüş olduğunuz mancınık inşaatı tez zamanda bitecek. Biter bitmez gelin. Onu da içine koyar göndeririz ülkesine.

Koç: Çok teşekkür ederiz sığınmacı adam. Sen bir kahramansın.

Özdağ, videoyu, "Günaydın Türkiye. Güveniniz için teşekkürler. Ve güvenmekte haklısınız. Zafer Partisi 10 milyon sığınmacı geri yollama konusunda irade ve planı olan tek parti. Şehirlerimizin daha güvenli olması, 100 milyar dolar daha harcamamak, iç savaş yaşamamak için Zafer Partisi" notunuyla paylaştı.

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA

Sarı-lacivertli kulüp, tepki çeken videoya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, "Ülkemizin siyasi çerçevedeki gündemlerinden biri olan mülteciler konusuna dair yapılan ilgili paylaşımda; Kulübümüzün ve sözleşmesi devam eden, üç yıldır formamıza saygıyla, sorumlulukla hizmet eden, takımımızın kaptanlığını yapmış bir futbolcusunun adının kullanılması, ima edilmesi kabul edilemezdir" denildi.

Açıklama, şöyle devam etti: "Daha önce pek çok kez vurguladığımız bir gerçeği bir kez daha en açık haliyle dile getirmek istiyoruz ki; Fenerbahçe Spor Kulübü siyaset üstü bir konumdadır. Zorla içine çekilmediği sürece hiçbir siyasi sürecin, konunun ve gündemin bir parçası olmamıştır ve olmayacaktır."

Açıklamada, şunlar vurgulandı: "Bu gerçekten hareketle Sayın Özdağ’dan, futbolcumuza ve kulübümüze yapılan bu yaklaşımdan geri adım atılmasını beklediğimizi vurguluyor; kulübümüzün hiçbir siyasi gündeme dâhil edilmemesini rica ediyoruz."