Adalet mücadelesini 470’inci gününde sürdüren Şenyaşar ailesi, “Buradan ‘hak’ için yemin eden yetkilileri vicdana ve adalete davet ediyoruz” dedi.

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 470’inci gününe girdi. Emine Şenyaşar sağlık sorunları nedeniyle nöbeti Suruç ilçesinde bulunan evlerinden sürdürürken, Ferit Şenyaşar Urfa Adliyesi önüne gelerek nöbeti başlattı. Şenyaşar, adliyeye yolu düşen avukat ve yurttaşlara adalet mücadelesine dair bilgi aktarıyor. 

Aile sanal medya hesaplarından, “Adaletsizliğin ve zulmün acısını en çok yaşayanlar bilir. Sözüne karşı; yaşadığımız 'adaletsizliği ve zulmü' kimse yaşamasın diye tam 470 gündür adliye kapısında bekliyoruz. Buradan ‘hak’ için yemin eden yetkilileri vicdana ve adalete davet ediyoruz” mesajı paylaştı.