"Bu nöbetimiz bir yıla yaklaştı. 3 gündür Urfa’da aşırı bir soğuk var. Nöbetimize kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Koşullar ne olursa olsun bu nöbet alanımızı hiç bir zaman boş bırakmadık”

Adalet mücadelesini kesintisiz devam ettiren Ferit Şenyaşar, milletvekillerine seslenerek, “Çıksınlar taraflarını belirlesinler. Meclis’te bu zulüm karşısında tarafını belirlemeyenler halk nezdinde bertaraf olur” dedi.

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti 319’uncu gününde devam ediyor. Anne Emine Şenyaşar sağlık sorunları nedeniyle bugün adliye binası önüne gelmeyerek, Suruç ilçesinde bulunan evlerinde nöbeti sürdürdü. Ferit Şenyaşar, bugün tek başına Urfa Adliyesi önüne gelerek, nöbeti başlattı.

‘TARAFLARINI BELİRLESİNLER'

Adalet Nöbeti’nin zulüm altında devam ettiğini belirten Ferit Şenyaşar, “Bu nöbetimiz bir yıla yaklaştı. 3 gündür Urfa’da aşırı bir soğuk var. Nöbetimize kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Koşullar ne olursa olsun bu nöbet alanımızı hiç bir zaman boş bırakmadık” dedi. Urfa milletvekilleri başta olmak üzere tüm milletvekillerine seslenen Şenyaşar, “Suruç Devlet Hastanesinde katliam yapıldı, insanlık suçu işlendi. Bu katliam sonrası ailemize yönelik zulüm hala devam ediyor. Kardeşim yaklaşık 4 yıldır tek kişilik hücrede tutuluyor. Biz evde oturamıyoruz. Bunu kabul etmiyoruz. Bütün milletvekilleri katliamı çok iyi biliyor. Çıksınlar taraflarını belirlesinler. Mecliste bu zulüm karşısında tarafını belirlemeyenler halk nezdinde bertaraf olur. Nöbetimize hak yerini bulana kadar devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

‘TARAFSIZ KALAN BERTARAF OLUR’

Şenyaşar ailesi, sanal medya hesabında ise, “Zalimin halka yaptığı zulme dur diyemeyen, milletin vekili olamaz. ‘Zalime korkmadan zalimsin diyen’ milletin vekili olur. Bu zulüm karşısında tarafsız kalan  bertaraf olur” mesajı paylaştı. 

Gözden kaçırmayın

7 parti ve oluşumdan ortak açıklama: İnsanca yaşamak istiyoruz 7 parti ve oluşumdan ortak açıklama: İnsanca yaşamak istiyoruz

Kaynak: MA