Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir dönem koruması olan Erol Yıldız'ın ölümüne ilişkin soruşturma devam ediyor.

CHP'li Erdoğdu: Genel Başkan veya parti yönetimi zor durumda bıraktığımı düşünürse istifa konusunda çekincem yok CHP'li Erdoğdu: Genel Başkan veya parti yönetimi zor durumda bıraktığımı düşünürse istifa konusunda çekincem yok

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu, babasının da yakın koruması olan Erol Yıldız'ın ölümüyle ilgili süreci yakından takip ettiklerini belirterek, savcılık soruşturmasının tamamlanmasını beklediklerini söyledi.

Furkan Yazıcıoğlu, "Şu aşama itibarıyla şüpheli bir durum görünmüyor" dedi.

23 Mayıs'ta Kahramanmaraş'ta Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili 19 kişinin yargılandığı davada tanıklık yapacak olan polis memuru Erol Yıldız'ın dün Ankara'da, iterek çalıştırmak istediği otomobilinin altında kalıp öldüğü açıklanmıştı.

Duvar’ın haberine göre, Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu yaptığı açıklamada, kendisinin de tanıdığı Erol Yıldız'ın yıllarca babasına yakın korumalık yaptığını belirterek, "Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Olayı duyunca çok üzüldüm. 5-6 sene babamın yakın korumalığını yapmıştı ve o nedenle çocukluğum onlarla geçmişti. 23 Mayıs'ta görülecek davadaki bir şüphelinin soruşturma aşamasında verdiği ve iddianameye de giren bazı iddialar üzerine Erol Ağabeyin tanıklığı istenmişti. Erol Ağabeyin vefatıyla ilgili şu aşama itibarıyla şüpheli bir durum görünmüyor ama savcılık soruşturmasının tamamlanmasını bekliyoruz. Süreci takip ediyoruz" diye konuştu.