Dün yaptığı çocuğa yönelik taciz haberi nedeniyle gözaltına alınan Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül, çıkarıldığı mahkemece 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' iddiasıyla tutuklandı.

Twitter'dan #GazetecilikSucDegildir etiketiyle paylaşım yapan Aygül, "Savcılık ifadem sonrası tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildim" ifadelerini kullanmıştı.

Reuters: Türkiye'de iktidarı HDP belirleyebilir Reuters: Türkiye'de iktidarı HDP belirleyebilir

Aygül daha önce, "3 saat önce yaptığım taciz haberinden dolayı halkı kin ve düşmanlığa tahrik iddiasıyla gözaltına alındım. Polisler tarafından şu an evde arama yapılıyor. Gözaltına alınıp karakola götürüleceğim. Ben bir gazeteciyim #gazeteciliksucdeğildir" şeklinde paylaşım yapmıştı.

Aygül Bitlis Tatvan'da 14 yaşındaki bir çocuğa yönelik taciz ve istismara ilişkin haberini, Bitlis Valisi Oktay Çağatay'ın uyarısı üzerine şüphelilere ilişkin bazı ayrıntıları revize etmiş ve "Konunun hassasiyetine istinaden haber yapmakta gecikmemek için acele ettim ancak bu aşamada valiliğin bu konudaki beyanı, aksini ispatlayamadığım müddetçe, esastır. Konu ülkenin de gündeminde olan hassas bir konudur, doğruluğuna kesin kanaat getirmeden kamuoyuyla paylaşmam doğru olmadı. Konunun her daim olduğu gibi kamuoyu adına takipçisi olacağım ancak teyit etmeden paylaştığım için tüm kamuoyundan özür diliyorum" açıklaması yapmıştı.