Ankara’da, evine polis baskını yapılarak gözaltına alınan Belgesel yönetmeni ve gazeteci Sibel Tekin, tutuklandı.

Tekin'in kış ve yaz saati uygulamasıyla ilgili çekim yaparken polis servis aracını da çekmesi gerekçesiyle gözaltına alındı öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında evi basılan Tekin’in, iki bilgisayarına, belgesel çalışmalarının olduğu çok sayıda harddisk ile kamera ve bazı kitaplarına el konuldu.

Yapılan aramaların ardından Tekin, kıyafetlerini değiştirmesine dahi izin verilmeden gözaltına alınarak, Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Kalıcı yaz saati uygulaması sebebiyle sabah saatlerinin karanlık olması yıllardır tepkilere neden oluyor. Sabit saat uygulamasının sonuçlarına ilişkin hazırladığı proje için Tuzluçayır’da çekim yapan Tekin’in, çekim yaptığı yerde polis servis aracının da olması, gözaltıya gerekçe gösterildi. Tekin'in evinin, polis aracının görüntüsünü alındığı gerekçesiyle basıldığı öğrenildi.

Fatih Altaylı'dan Kızılay Başkanı Kınık'a: Sana çok fena kafayı taktım Fatih Altaylı'dan Kızılay Başkanı Kınık'a: Sana çok fena kafayı taktım

Kaynak: Evrensel