Şarkıcı Hadise Açıkgöz'ün şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafında yürütülen soruşturma kapsamında, şarkıcı hakkında kasıtlı ve tahammül sınırlarını aşan şekilde ifadeler kullandıkları iddiasıyla magazin programı yorumcuları Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto hakkında "Hakaret" suçundan 3 aydan 4 yıl 8 aya kadar değişen hapis istemiyle ayrı ayrı iddianame düzenlendi.

Daha önce Hadise'nin şikayeti üzerine, magazin programı sunucuları Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto lakabıyla tanınan Harutyan Dalga hakkında şarkıcıya yönelik Reza Zarrab'la ilişki yaşadığına dair yaptıkları yorumlar nedeniyle soruşturma başlatılmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından üç şüpheli hakkında ayrı ayrı yürütülen soruşturmalar tamamlandı.

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Seren Serengil, Hadise Reza Zarrab ilk haberi çıktıktan sonra kendisine bir hesaptan Reza Zarrab ve Hadise'nin mesajları geldiğini, bu haberlerin doğruluğunu teyit etmek için Zarrab'ın avukatını aradığını ve mesajlaşmaların avukat tarafından teyit ettiğini ileri sürdü.

SERENGİL, BALİ VE ARTO HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Hazırlanan iddianame kapsamında İfadeleri alınan Bircan Bali ve Arto ise konu hakkında yorumda bulunduklarını ve doğrudan Hadise'yi hedef almadıkları, programda sarf ettikleri sözlerin eleştiri kapsamında kaldığını ileri sürerek suçlamaları reddettiler.

Şarkıcı Hadise'nin "müşteki" sıfatıyla yer aldığı iddianamede, Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto "şüpheli" sıfatıyla yer aldı.

Programda bir iddia üzerine defalarca hakaret içerikli yorumlarda bulunduğu ileri sürülen Seren Serengil hakkında "Sesli ve görüntülü hakaret" suçundan 5 aydan 4 yıl 8 aya kadar, Bircan Bali ve Arto hakkında ise 3 aydan 3 yıl 6 aya kadar hapis istendi. Şüpheliler, önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.