Şarkıcı Hadise Açıkgöz'ün şikayeti üzerine Reza Zarrab ile arasında ilişki olduğu iddiaları doğrultusunda kasıtlı ve tahammül sınırlarını aşan şekilde ifadeler kullandıkları iddiasıyla magazin programı yorumcuları Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto hakkında "hakaret" suçundan 3 aydan 4 yıl 8 aya kadar değişen hapis istemiyle  ayrı ayrı iddianame düzenlendi.

Televizyonda yayınlanan magazin programı sunucuları Serengil, Bali ve Arto lakabıyla tanınan Harutyan Dalga hakkında şarkıcı Hadise'ye yönelik Zarrab'la arasında yaşandığı iddia edilen ilişki hakkında yaptıkları yorumlar nedeniyle şikayet üzerine soruşturma başlatılmıştı.

Hadise, magazin programında yorum yapan Serengil, Bali ve Arto'nun kendisini rezil etmek için sürekli olarak kötü yorumlarda bulunduğunu, yorumlarının hakaret içerdiği gerekçesiyle şikayette bulundu. İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca üç şüpheli hakkında ayrı ayrı yürütülen soruşturmalar tamamlandı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Serengil, Hadise-Reza Zarrab ilk haberi çıktıktan sonra kendisine bir hesaptan Zarrab ve Hadise'nin mesajları geldiğini, bu haberlerin doğruluğunu teyit etmek için Zarrab'ın avukatını aradığını ve mesajlaşmaların avukatın tarafından teyit ettiğini ileri sürdü.

SERENGİL'İN 4 YIL 8 AYA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

İfadeleri alınan Bali ve Arto ise konu hakkında yorumda bulunduklarını ve doğrudan Hadise'yi hedef almadıkları, programda sarf ettikleri sözlerin eleştiri kapsamında kaldığını ileri sürerek, suçlamaları reddetti.

Hadise'nin "müşteki" sıfatında yer aldığı iddianamede, Serengil, Bali ve Arto "şüpheli" sıfatında yer aldı. Programda bir iddia üzerine defalarca ağır yorumlarda bulunduğu ileri sürülen Serengil hakkında, "Sesli ve görüntülü hakaret" suçundan 5 aydan 4 yıl 8 aya kadar, Bali ve Arto hakkında ise 3 aydan 3 yıl 6 aya kadar hapis istendi.

Şüpheliler, önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.