"Ben ilke olarak galalara gitmiyorum. Ama Devran'ı takip ediyorum. İlk fırsatta göreceğim"

Sabah yazarı Hıncal Uluç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu'nun, bir süredir Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kitabından uyarlanan tiyatro oyununu birlikte izlemesine değindi.

İki isme Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın eşlik ettiği oyunu izleyen Kadir İnanır'ın da tepki gördüğünü hatırlatan Uluç, "Konuya en hoş dokunan Yüksel Aytuğ oldu. Dünkü şakasına bayıldım. ‘Selahattin Demirtaş'ın 'oyun yazarı' olduğunu zaten biliyorduk. Peki bu oyuna kim inanır? Tabii ki Kadir İnanır.' Hoş bir kelime oyunu ile çifte eleştiriye can kurban. Mizahı kullanmak harikulade. Ama nerede mizah?" dedi.

Uluç şöyle devam etti:

Dört yıldır birinci olan memur, AKP'li belediyenin sözlü sınavından kalıyor Dört yıldır birinci olan memur, AKP'li belediyenin sözlü sınavından kalıyor

"Hala kıyamet kopuyor. Peki medyada tüm bu eleştirileri yapanların içinde Devran kitabını okuyan veya oyunu izleyen bir kişi var mı?

Aslında ‘Gazeteci’ isek, hele HDP muhalifi gazeteci isek oyunu izlemek görevimiz değil mi?

Hapiste yatan bir parti başkanın oyunu neyi, nasıl anlatıyor? Sahnede nasıl yorumlanıyor?

Seyircinin tepkisi ne oluyor? Bunları, yazmasak bile bilmek zorunda değil miyiz, tekrar ediyorum ’Gazeteci’ isek?

Ben ilke olarak galalara gitmiyorum. Ama Devran'ı takip ediyorum. İlk fırsatta göreceğim.

Yazının tamamı burada.