Ankara Keçiören’deki Hira Nur Derneği mensuplarının, bina önünde eylem yapan SOL Partilileri arayarak tehdit ettiği bildirildi.

SOL Parti’den yapılan açıklamada, parti yöneticilerinin gece yarısı derneğe bağlı olduğunu söyleyen kişiler tarafından arandığı ve şikâyetçi olunacağının söylendiği belirtildi.

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in, kızı H.K.G.’yi 6 yaşındayken Kadir İstekli adlı müridi ‘evlendirmesi’ skandalı, BirGün yazarı Timur Soykan’ın yazılarıyla kamuoyunun gündemine gelmişti.

Soykan’ın ortaya çıkardığı skandal çocuk istismarı ardından Türkiye’nin birçok noktasında Hiranur Vakfı’na yönelik protestolar gerçekleştirilmişti.

Çömez'den Erdoğan'a: Başın sıkışınca 'Bana Turhan'ı bulun' derdin Çömez'den Erdoğan'a: Başın sıkışınca 'Bana Turhan'ı bulun' derdin

SOL Parti de geçen Pazar günü, İsmailağa Cemaati’ne bağlı bağlı Hira Nur Derneği’nin Ankara Keçiören’deki binası önünde bir eylem gerçekleştirdi.

SOL Parti, eylem sonrasında parti yöneticilerinin dernek mensupları tarafından aranarak tehdit edildiğini açıkladı.

Partinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Tacizden, istismardan rahatsızlık duymayan Hira-Nur Ankara Keçiören’de dernek binaları önündeki açıklamamızdan rahatsız olmuş. Gecenin bir yarısı Parti yöneticilerimizi arayarak şikayetçi olacaklarını söyleyen ve bu aramalarına devam eden Hira Nur’cular ve din bezirganı yobazlar bilsin ki bir adım geri atmayacağız, karanlığınızın üzerine üzerine yürümeye devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, "Kendilerini Hiranur Vakfı'ndan ayrı bir dernek olarak savunmaya çalışanların madalyonun iki yüzü olduğunu biliyoruz. Her şeyden önce aynı karanlık zihniyetin parçaları olan tüm bu vakıf-dernek altında örgütlendirilmiş tarikatlara karşı günlerdir sokaklarda sürdürdüğümüz mücadelemizi büyüterek sürdüreceğiz" dendi.