Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener ile görüşmek üzere İyi Parti Genel Merkezi'ne gitti.

Toplantıda iki başkan Akşener'e Millet İttifakı'na dönme çağrısı yaparken; Akşener de iki başkana cumhurbaşkanı yardımcısı olmalarını önerdi.

İyi Parti lideri Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığının "dayatıldığını" savunup Altılı Masa'ya ağır suçlamalar yönelterek masadan kalktı.

Erkam Yıldırım şikayetçi oldu: Muhammed Yakut hakkında hapis istendi Erkam Yıldırım şikayetçi oldu: Muhammed Yakut hakkında hapis istendi

Akşener, yaptığı sert açıklamada İmamoğlu ve Yavaş'ı adaylığa çağırırken, CHP'li iki büyükşehir belediye başkanı, Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması yaptı. Millet İttifakı'nın ortak adayın açıklanmasının beklendiği toplantıya dakikalar kala, İmamoğlu ve Yavaş; Akşener ile görüşmek üzere İyi Parti binasına gitti.

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'nun yaptığı açıklamaya göre; İmamoğlu ve Yavaş'ın Akşener'e "Millet İttifakı'na dönme" çağrısı yaptığı ziyarette Akşener, iki başkana cumhurbaşkanı yardımcısı olmalarını önerdi. Akşener'in bu önerisini CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da ileteceği belirtildi.

İmamoğlu da çıkışta yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun bilgisi ile bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. Türkiyemizin depremle birlikte yaşadığı zor günlerde ve milletimizin, memleketimizin geleceği açısından Altılı Masa'nın stratejisinin önemli olduğunun bilincindeyiz. Buna binaen buradayız. Duygularımızı paylaştık."

Yavaş da şöyle konuştu:

"Biz Millet İttifakı belediye başkanlarıyız. Masada olanları seyretme imkanımız yok. Önümüzde seçim var, milletimizin ayrılığa tahammülü yok. Deprem felaketinden sonra yaraları saracak şekilde, tekrar bir araya gelinmesi arzusu, halkımızın arzusu. Biz de görev edindik, genel başkana ilettik. Değerlendirecekler."